A Ducati június 24-én, szerdán hozta nyilvánosságra, hogy külön válnak az útjaik a márka és az olasz versenyző között.
Egy ideje már tudni lehetett, hogy Bagnaia távozni fog a Bologna Bullets csapatától. Helyére ugyanezen a napon bejelentették Pedro Acostát.
Az álom, amit Bagnaia megálmodott, hogy Ducati versenyzőjeként fog visszavonulni, szertefoszlott. 2022-ben és 23-ban velük szerezte meg a világbajnoki címet, 2024-ben pedig „csak” 10 ponttal maradt alul Jorge Martintól a végelszámolásban. Az igazán nagy lejtő 2025-ben kezdődött a katasztrofális idénye miatt.
Azok után, hogy Bagnaia az ötödik helyen végzett a világbajnokságban, 257 ponttal maradt el úgy csapattársától, Marc Márqueztől, hogy a spanyol versenyző az utolsó négy versenyhétvégéről hiányzott, megindultak a pletykák a versenyzővel kapcsolatosan, hogy van-e még helye a Ducatinál. Mint kiderült, nincs.
Függetlenül attól, hogy gyengébb idényen volt túl és az idei éve sem fényes, számos csapatnál felkeltette a figyelmét, köztük az Apriliánál is. A Noale-i alakulatnál azért is mertült fel a neve mert Jorge Martin 2027-től kacsingatott a gyári Yamaha felé. Nem is vártak addig, amíg maga a versenyző jelenti be a távozását, csütörtök délelőtt be is jelentette az Aprilia, hogy Marco Bezzecchi csapattársa a jövő évtől Bagnaia lesz.
A nem megszokott szerződést kínálták neki, hiszen négy évre kötelezte el magát az olasz versenyző, azaz 2030-ig élő szerződése lesz a jelenleg listavezető alakulatnál. Ezzel megalakult a teljesen olasz alakulat mind versenyzővel, mind csapatilag. Marco Bezzecchi szerződését még a szezon kezdet előtt jelentették be.
Marc Márquez marad a Ducatinál, Pedro Acosta átigazolt mellé, most Bagnaia szerződése. Nem hiába történik meg a bejelentési „cunami”, hiszen a MotoGP csapatok között egy megállapodás volt, hogy mindaddig nem jelenthetnek be átigazolásokat, amig mindannyian meg nem állapodnak egy új kollektív kereskedelmi aláírásába, amelyet június 19-én megtettek. Ez a megállapodás késleltette a mostani bejelentést is.
Massimo Rivola, az Aprilia vezérigazgatója kijelentette, hogy ez a két versenyző egyértelmű jele az, „Olaszország támogatására irányuló víziójuk”. Ezzel az igazolással úgy véli, hogy tovább erősítik az Olaszország sportágának aranykorát.
„Bagnaia érkezése megerősíti az olasz sport értékét, amely az elmúlt hónapokban Kimi Antonelli Forma-1-es, Jannik Sinner teniszezős és Federica Brignone 2026-os milánói cortinai téli olimpiai eredményeinek köszönhetően kitűnt a világ színpadán. Ezért tölt el büszkeséggel Pecco fogadása, és további lendületet ad az olasz sportnak nemzetközi szinten. Szívesen fogadjuk őt és családját, de először megpróbáljuk legyőzni! Egy többszörös világbajnokkal lenni olyan felelősség, amire alig várjuk, hogy rávállalhassuk.”


