Fotó: Joerg Mitter / Red Bull Content Pool
A Forma-1-ből tavaly év végén visszavonult Sebastian Vettel, alapvetően nem híve a közösségi oldalaknak és távol áll tőle a „sztárkodás” azt azonban elismeri, hogy a Forma-1-es versenyzők a szó valódi értelmében „influenszerek”. Influálnak, befolyásolnak, hatással vannak a közönségükre. Ezáltal megvan a képességük arra, hogy átadjanak fontos üzeneteket és esetlegesen megváltoztassák az emberek gondolkodását, felnyissák a szemüket egyes témákban.
Ezért is áll ki teljes mellszélességgel a számára fontos témák, legfőképpen a környezetvédelem mellett, és szólal fel gyakran a témában, hogy népszerűségét jó célra használja.
A The Red Bulletin azon kérdésére, hogy mit tanácsolna a fiatalabb önmagának, így felelt: „Használd a hangodat pozitív dolgokra! Nem voltam tisztában azzal, hogy mekkora hatalomról van szó.”
Rendkívül hasznosnak tartja, hogy rajta kívül vannak még olyan aktív és ex-versenyzők, akik szintén időről-időre felhívják a figyelmet a klímaváltozás és a modern ember életmódjának negatív hatására. Például Nico Rosberg és Lewis Hamilton többször is megmutatták már a közönségnek az F1 csillogásán túl a világ árnyoldalait is, például óceánparti szemétszedéssel.
„A példaképeknek is gyakran komoly kihívásokkal kell szembenézniük a mindennapokban, még a látszólag ultrasikereseknek is. Sokan közülük nem boldogok, épp ellenkezőleg” – világított rá.
„Ennek ellenére a társadalom nagy része olyan cél után rohan, aminek a végén nincs elégedettség: több, gyorsabb, szebb, távolabbi, gazdagabb. Az F1-ben szerzett tapasztalataim mindenképpen segítenek abban, hogy rangsorolni tudjam a dolgokat.”
„Rájöttem, hogy Közép-Európában jól állunk. Láttam a világ olyan részeit, ahol teljesen más volt a helyzet. Családok, akik kartonkunyhókban élnek, és fodrászüzletet üzemeltetnek odabent. Egyforma pálmaültetvények ott, ahol tavaly még dzsungel volt. Hogy mindezt nem csak a tévében láttam, hanem a saját szememmel, az kivált valamit, legalábbis bennem. Felelősségemnek tekintem, hogy megosszam ezeket a benyomásokat, és megkérdőjelezzem a példaképkultúránkat. Veszélyesnek tartom az állandó optimalizálást. Sok minden és sok ember marad az út szélén. Senki sem úgy néz ki, mint a közösségi médiában. Vannak rólam olyan fotók, ahol nagyon jól nézek ki. De pontosan tudom, hogy valójában hogyan nézek ki, amikor reggel felkelek.”
Vettel megtanulta értékelni a hétköznapi(nak hitt) dolgokat, mint például azt, hogy egészséges. És milyen igaza van! Amikor megbetegszünk, csak akkor jövünk rá, hogy milyen jó is egészégesnek lenni.
„Fel tudok menni a lépcsőn, és nem kell lifttel mennem” – felelte arra a kérdésre, hogy miben méri a boldogságot. „Azok számára, akiknek balesete volt, az ilyen apróságok távoli emléknek tűnnek. Mindig lesznek olyanok, akiknek jobb – és sokkal többen, akiknek rosszabb.”
Monacóban premier előtt megnézhette az F1-es mezőny az idén nyáron érkező Brad Pitt-féle F1 mozifilmet.…
A csalási botrány kialakulása után, a Team Penske csapata komoly szakembereket rúgott ki. Ahogyan azt…
Európában verhetetlen Fabio Quartararo, sorozatban harmadjára indulhat pole pozícióból, 2021 óta először sikerült ez neki.…
Ahogy az első két monacói szabadedzésen, úgy a harmadikon is Charles Leclerc bizonyult a leggyorsabbnak.…
A MotoGP legendája, Valentino Rossi ismét motorra pattant, ezúttal egy privát edzés keretében a mugellói…
A Ferrari csapatfőnöke, Fred Vasseur finoman szólva elégedetlen volt a csapat kvalifikációs eredményével Imolában. A Ferrari…