Fotó: Ferrari Spa
Rajongók pert indítottak a Las Vegas-i Nagydíj ellen.
Az F1-es esemény a kezdetektől fogva problémákkal volt tűzdelve. A helyiek, a versenyzők, az utazó nézők és a tévénézők egyaránt dühösek voltak amiatt, hogy a szervezők nyilvánvalóan több pénzt és időt szántak a cécóra, mint magára a versenyzés körülményeire.
Rögtön az első szabadedzésen gond adódott, azt 8 perc után lefújták, miután egy fellazult csatornafedél komoly károkat okozott Carlos Sainz Ferrariján. A csatornafedelek korrekciója miatt csúszott a második gyakorlás, így az helyi idő szerint szombaton, hajnali fél 3-kor kezdődött. Öt órát várakoztak a nézők a hűvös éjszakában az FP2-re, ám mielőtt az elkezdődött volna, hazaküldték őket arra hivatkozva, hogy a biztonsági személyzetnek el kell kezdenie a hivatalos, kötelező pihenőidejét.
Így azok a nézők, akik csak (helyi idő szerint) csütörtöki napra váltottak jegyet, az első és második szabadedzésre, a minimum 200 dolláros jegyeikért mindössze 8 percnyi eseményt láthattak.
A rajongók érthetően dühösek. A szervezők túlzottan nem sajnálkoztak, csak elmagyarázták a vis major helyzetet. A jegyek árát nem térítik vissza, a pórul járt rajongók vócsert kaptak kárpótlásul, amit levásárolhatnak a Las Vegas-i Nagydíj shopjában.
A Las Vegas Review-Journal szerint a Dimopoulos Ügyvédi Iroda egy másik céggel együttműködve pert indított a nevadai kerületi bíróságon annak a 35 000 rajongónak a nevében, akik így jártak a nyitónapon.
A hab a tortán a nézők beszámolói voltak, többen ugyanis azt állították, hogy a rendőrség birtokháborítással fenyegette meg őket, amikor távozásra kényszerítették őket.
A pert a Forma-1 tulajdonosi csoportja, a Liberty Media Corporation, valamint a Las Vegas-i Nagydíj és a TAB Contractors Incorporated ellen indították.
„Igazolni fogjuk a szurkolók jogait, akik nagy távolságokat utaztak és kisebb vagyonokat fizettek a részvételért, de megfosztották őket az élménytől” – mondta a Steve Dimopoulos ügyvédi iroda tulajdonosa és vezető ügyvédje, Steve Dimopoulos egy nyilatkozatban.
A szurkolók hazaküldéséről szóló döntést a közbiztonságra és a biztonsági személyzetre hivatkozva hozták meg, akik a rendezvény állítása szerint már régóta szolgálatban voltak.
Amit még sérelmeztek a jegyet vásárolt szurkolók, hogy a sport részéről egyik közleményben sem szerepelt a „sajnáljuk” szó.
Többen azt tippelik, hogy szándékosan kerülhették a kifejezés használatát a nyilatkozatokban, mert az egy jövőbeni esetleges perben a bűnösség beismerésének minősülhet.
A Ferrari monacói versenyzője, Charles Leclerc meglehetősen dühös volt magára a Brit Nagydíj időmérő edzése…
Fred Vasseur általában mindig a pilótái, Lewis Hamilton és Charles Leclerc mellé áll. De Silverstone-ban…
Sokáig úgy tűnt, hogy Lewis Hamilton hatalmas körrel hazai közönség előtt szerzi meg első ferraris…
Valentino Rossi már nem versenyez aktívan a motorversenyeken, ám továbbra is jelentős befolyással bír, és…
A Forma-1-es Brit Nagydíj hétvégéjén újfent szárnyra kaptak olyan pletykák, amelyek Hamilton magánéletéről szólnak. A…
Július 3-án tragikus körülmények között elhunyt a 28 éves portugál labdarűgó, Diogo Jota. Miguel Oliveira…