Meglehetősen emlékezetes volt az 1998-as Forma-1-es Belga Nagydíj, augusztus 30-án.
A verseny napján esőzés nehezítette a körülményeket. A pole-ból Mika Häkkinen rajtolt, meg is tartotta a vezetést az elindulást követően. Nyomában Jacques Villeneuve, Michael Schumacher és Giancarlo Fisichella voltak. Mögöttük azonban David Coulthard a falnak csapódott, majd visszacsúszott a pályára, és még megannyi versenyző ütközött neki. Coulthard így 11 versenyzőt iktatott még ki a versenyből.A versenyt még az első kör vége előtt leállították, hogy a sérült autókat eltávolítsák a pályáról.
Három csapat mindkét autója megsérült, de csapatonként csak egy tartalék autó állt rendelkezésre, ami azt jelentette, hogy Salo, Rosset és Panis nem tudott újraindulni.
A második rajtnál Hill az élre állt, míg a bajnokságot vezető Häkkinen és Schumacher az első kanyarban csatázott a pozícióért, ahol Häkkinen elvesztette uralmát az autója felett, és Herbert Sauberjével ütközött. Ennek következtében Häkkinen és Herbert is kénytelen volt feladni a versenyt. Szintén az első körben Coulthard és Alexander Wurz is összeütközött. Utóbbi kiesett a versenyből, míg Coulthard az utolsó helyen folytatta a versenyt. A biztonsági autót is bevetették, míg Häkkinen autóját eltávolították.
Az újraindítás után Hill egészen a nyolcadik körig megtartotta vezetését, majd Schumacher a buszmegállóban megelőzte őt.
Schumacher közel 40 másodperccel vezetett Hill előtt, amikor Coulthard lekörözésére készült.
A skót azonban nem engedte el azonnal Schumachert, aminek hatására a Ferrari versenyzője öklét rázta riválisa irányába. Coulthard ez után úgy próbálta átengedni Schumachert, hogy elvette a lábát a gázról, hogy csökkentse a sebességét, azonban nem mozdult el az ideális ívről, és a nagyon rossz látási viszonyok között Schumacher egyenesen a McLaren hátuljának ütközött, letépve a Ferrari jobb első kerekét és leszedve a McLaren hátsó szárnyát.
Mindkét autó visszaért a boxba. Erre Schumacher azonnal kipattant az autójából és a McLaren boxa felé vette az irányt, meglehetősen dühös ábrázattal. Meg volt győződve arról, hogy Coulthard a hibás, és kis híján nekiment, úgy fogták le. Coulthard verziója szerint Schumacher azzal vádolta őt, hogy „kurvára meg akar ölni” és meg is fenyegette a skótot, hogy megöli.
Miután a Ferrari és a McLaren csapat emberei szétválasztotta a két versenyzőt, Schumacher a versenybírákhoz ment. A bírák azonban nem találták jogosnak Schumacher panaszát, sőt a németet kérték számon, miért hajtott bele Coulthard autójába, miután az el akarta őt engedni.
Coulthard később folytatta a versenyt, miután kicserélték a hátsó szárnyát. Schumacher kiesése miatt pedig Hill átvette a vezetést.
Irvine megpördült és kiesett, így a Ferrari nullázott.
Később Fisichella Benettonja Nakano Minardijának ütközött. Előbbi nekicsapódott a falnak, majd kigyulladt. Emiatt ismét szükség volt a safety carra.
Hill végül megszerezte 22. és egyben utolsó nagydíjgyőzelmét, ami egyúttal a Jordan első győzelme is volt. A második helyen Hill csapattársa, Ralf Schumacher végzett, így a Jordan mindjárt kettős győzelmet aratott.
A verseny után is folytatódott azonban a balhé, és a főszereplő ismét Michael Schumacher volt.
Miután kiderült, hogy Eddie Jordan utasította Ralf Schumachert, hogy ne előzze meg Hillt, a futam utáni ünneplés közepette testvére, Michael dühösen szembeszállt Jordannel annak motorhome-jában, és közölte vele, hogy a testvére nem fog többé a csapatnál versenyezni, és 2 millió fontért kivásárolta a szerződéséből. A következő szezonban a fiatalabb Schumacher a Williamshez igazolt.
Egy héttel a futam után Schumacher és Coulthard másfél órás privát beszélgetést folytatott, melyről kézfogással távoztak.
Schumacher később azt mondta: „Egyértelmű, hogy ő [Coulthard] nem csinált semmi rosszat Spában.”
2003-ban azonban Coulthard elismerte, hogy a spai baleset az ő hibája volt.
„A valóság az, hogy elvettem a gáz, hogy hagyjam, hogy megelőzzön, de az ideális ívben, erős vízpermetben tettem ezt. Ilyet soha nem szabadna csinálni. Most már soha nem tennék ilyet” – mondta.
Schumacher ekkor így reagált: „Örülök, hogy végre ő is osztja a véleményem erről az incidensről. Már régen történt, és nincs mit mondani róla. De jó hallani, hogy elismeri.”