Fotó: Sebastian Kawka/Mercedes-Benz AG
George Russell a múlt hétvégén remekül rajtolt a Sao Pauló-i Nagydíjon és azonnal átvette az első helyet a pole-ból induló Lando Norristól. De számára is előnytelenül jöttek ki a versenymegszakítésok, így végül csak a negyedik helyen ért célba.
Russell a 29. körig tartotta az első helyet, majd ő és Norris is kiálltak friss gumikért. Tették ezt akkor, mikor az amúgyis esős versenyen egyre nőtt az esélye annak, hogy komolyabb eső érkezik a pályára. Ráadásul épp azután, hogy végetért egy virtuális biztonsági autós fázis, amely alatt a többség megejtett egy „ingyen” kerékcserét.
Majd nem sokkal később a Williams versenyzője, Franco Colapinto összetörte Williamsét. Norris ekkor ismét Russell mögött volt, de előbbi elfékezte magát, lecsúszott a pályáról, így Russell előzni tudott. Pierre Gaslyt azonban nem tudta utolérni a végső dobogós helyért.
Közvetlenül boxkiállása előtt Russell piros zászlót követelt, nem sokkal Colapinto balesete előtt már figyelmeztetett, hogy „nagy bukások” várhatóak a körülmények miatt.
Bár elismeri, hogy a biztonság a legfontosabb, Stuck rámutatott, hogy a versenyirányítás és a biztonsági autó vezetője, Bernd Maylander a körülményeket versenyképesnek ítélte. Egyúttal emlékeztette Russellt, hogy az a versenyző, aki kényelmetlenül érzi magát, annak nem kell versenyezni.
„Ez nevetséges” – mondta Stuck. „És egyébként is: versenyzők vagy nem versenyzők? Csak tökéletes körülmények között vezetnek? Akkor csak le kell venniük a lábukat a gázról, és uralni a helyzetet.”
„Ha nem veszem le a lábam a gázról, akkor elszállok. Az ilyen kaliberű versenyzőknek ezzel meg kell birkózniuk. Ez nem a Kurfurstendammon [Berlin híres sugárútja] való autózás, hogy kávét igyunk. Ha Bernd Maylander azt mondja, hogy lehetséges, akkor vezetnünk kell. Ez így van.”
„Egyrészt természetesen a biztonság a legfontosabb, másrészt viszont a világ legjobb versenyzői ülnek az autókban. És ha egy helyen csúszik, akkor egyszerűen csak le kell venni a lábunkat a gázról.”
„Aki ezek után még mindig vezetni akar, az vezethet. Aki pedig nem akar, az kimaradhat.”
Russell védelmében azonban több versenyző is megszólalt. A fedélzeti felvételek azt mutatják, hogy a látótávolság időnként gyakorlatilag nulla volt. Az újonc Oliver Bearman például „próbált nem meghalni’, és sürgette a Haas csapatát, hogy „beszéljenek az FIA-val”. Illetve Liam Lawson is azt mondta, hogy csak a „túlélésre” konventrált.
Mikor a verseny a piros zászlót követően folytatódott, az eső alábbhagyott, a versenyzők még mindig küszködtek azzal, hogy a pályán maradjanak.
Oscar Piastri szerint a pályapozíció sokba került a McLarennek, a Max Verstappen elleni csatában. A…
Las Vegas, Monza, Le Mans, Zandvoort. Csak néhány azon legendás helyszínek közül, ahol május és…
Pecco Bagnaia csatlakozott más versenyzők, például Jorge Martín és Aleix Espargaró trendjéhez, és új YouTube-csatornát…
A japán Yuki Tsunoda első versenyhétvégéje a Red Bull csapatánál, a hazai versenye volt, a…
Lando Norris McLaren MCL39-es versenyautóját a Japán Nagydíj befejezése után az FIA széleskörű vizsgálatnak vetette…
Lewis Hamilton elismerte, hogy "nem volt elég tempója”, miután hetedik lett a vasárnapi Japán Nagydíjon,…