63 győztes trófeát szerzett már Verstappen, de csak egyet vitt haza

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 01. 02.
Max Verstappen, 2024 Sao Pauló-i Nagydíj
Fotó: Mark Thompson / Getty Images / Red Bull Content Pool

A Red Bull Racing holland versenyzője, Max Verstappen 2024-ben zsinórban negyedik világbajnoki címét szerezte meg annak ellenére, hogy az év nagy része jóval küzdelmesebb volt számára, mint az utóbbi években.

A holland az első 10 fordulóból hetet megnyert, de utána visszaesett és az év vége velé sikerült csak újra versenyt nyernie. Emellett a rivális csapatok, a Ferrari és a McLaren megerősödött, olyannyira, hogy ők küzdöttek a konstruktőri világbajnoki címért, mely végül a McLarené lett.

Az egyéni bajnoki címet végül a Las Vegas-i Nagydíjon szerezte meg Verstappen, és immár 63 győzelemnél jár. Ezzel az örökranglistán Lewis Hamilton és Michael Schumacher mögött a harmadik helyen áll.

Annak ellenére, hogy már ennyi futamot nyert, Verstappen elárulta, hogy csak egyetlen trófeát tartott meg Forma-1-es karrierjéből.

Az idei Sao Pauló-i Nagydíjról származó trófea az egyetlen, amit Max Verstappen megtartott.

A holland június óta küszködött, majd a novemberi Sao Pauló-i Nagydíjon csak a 17. helyről rajtolt, miután büntetést kapott. A pálya vizes volt a rajtnál, és Verstappen rajtpozíciójának köszönhetően Norrisnak lehetősége nyílt arra, hogy felzárkózzon a bajnokságban. Verstappen azonban átgázolt a mezőnyön, és megnyerte a futamot, miközben riválisa többször hibázott.

Verstappen kifejtette, hogy a 2024-es brazíliai futamon szerzett győztes trófeája az egyetlen, amelyet nem küldtek vissza a Red Bull-csapatnak, hanem ő vitte haza.

„Nem adom el őket, természetesen” – nyilatkozta a Servus TV-nek, miután arról kérdezték, mi a sorsa a trófeáinak, mert például Niki Lauda annak idején mindig túladott rajtuk.

„De be kell vallanom, hogy minden trófea, amit megnyerek, a csapathoz megy. Csak a replikákat kapom meg.”

„Csak egy van meg, és az az idei évből a brazíliai, az egy nagyon különleges trófea volt.”