A Red Bull hivatalosan is bocsánatot kért, miután Kimi Antonelli online zaklatás áldozatává vált

A Red Bull „őszinte sajnálatát” fejezte ki amiatt, hogy Kimi Antonelli fenyegetéseknek és zaklatásnak lett kitéve a vasárnapi F1 Katar Nagydíj után.
Max Verstappen versenymérnöke, Gianpiero Lambiase, és a csapat tanácsadója, Helmut Marko egyaránt azt hangoztatták, hogy a fiatal Mercedes-pilóta félreállt, hogy Lando Norris megelőzhesse őt a verseny utolsó szakaszában, ezzel rontva Verstappen bajnoki esélyeit. A visszajátszásokból hamar kiderült, hogy Norris valójában Antonelli hatalmas „leszélesedését” használta ki, ami miatt az utóbbi majdnem teljesen elvesztette az autója feletti irányítást.
Míg Lambiase – aki rádión beszélt Verstappennel, mielőtt saját szemével látta az esetet – a verseny után Toto Wolffal egyeztetve elfogadta a valódi magyarázatot, Marko továbbra is ragaszkodott hozzá, hogy Antonelli több alkalommal is utat engedett Norrisnak.
A közösségi média jelenlegi állapotára tekintve Antonellit több mint ezer negatív kommentárral bombázták, amelyek a egyszerű „elvesztettem a tiszteletemet” megjegyzésektől egészen a gonosz sértésekig és halálos fenyegetésekig terjedtek. Azóta feketére cserélte a profilképét az Instagramon.
A Red Bull hétfő reggel kiadott nyilatkozata már így szól:
„A Katari Nagydíj vége előtt és közvetlenül után elhangzott kommentárok, amelyek szerint a Mercedes pilótája, Kimi Antonelli szándékosan engedte meg Lando Norrisnak, hogy megelőzze, egyértelműen tévesek. A visszajátszott felvételek azt mutatják, hogy Antonelli egy pillanatra elvesztette az irányítást az autója felett, így előzhette meg Norris. Őszintén sajnáljuk, hogy ez online abúzushoz vezetett Kimi ellen.”









