Fotó: Lars Baron/Getty Images/Red Bull Content Pool
Juan Pablo Montoya felszólította a Forma-1-et, hogy „mutasson ajtót” azoknak a pilótáknak – köztük Max Verstappennek is –, akik „megsértették” a sportot azzal, hogy a 2026-os versenyeket a „Mario Kart”-hoz hasonlították.
A sanghaji nehéznek bizonyult hétvége után, ahol nem sikerült pontot szereznie, és az ERS meghibásodása miatt kiesett a nagydíjról, Verstappen megvetése a 2026-os szabályok iránt csak tovább erősödött, és közölte:
„Ez Mario Kart nem pedig versenyzés.”
A korábbi Williams-pilóta, Montoya szerint az ilyen megjegyzéseket „nem szabad elfogadni”, és a kolumbiai arra szólította fel a száguldó cirkuszt, hogy vagy küldje el a elégedetlen versenyzőket, vagy szabjon ki rájuk súlyos bírságokat, hogy megtanulják a leckét. Az AS Colombia-nak Montoya elmondta, hogy az amerikai sportok példáját követve büntetéseket szabna ki azokra a pilótákra, akik „megsértik” az F1-et:
„Egy bizonyos ponton a Forma-1-nek azt kell tennie, amit az Egyesült Államokban a sportágak tesznek, és azoknak, akik tiszteletlenül viselkednek a sporttal szemben, megmutatják az ajtót. Elmehetnek, vagy megbírságolják őket, hogy megtanulják tisztelni azt, amit csinálnak. Én is ezt tenném. Nincs azzal semmi baj, ha az embereknek van más véleményük. Nem azt mondom, hogy szeretniük kell, de a királykategória kigúnyolása és a Mario Kart-hoz való hasonlítgatás nem elfogadható a Forma-1 részéről.”
Canal+ made a Mario Kart F1 themed promo for the Japanese GP and I promise it’s the best thing you’ll see all week pic.twitter.com/qvStH6Fy06
Az 50 éves szakember ezután rátért a Williams pilótája, Carlos Sainz biztonsági aggályaira és a 2026-os szabályozásra, azzal érvelve, hogy a panaszait többnyire „sportpolitikai” indíttatás vezérli, és hogy Sainz inkább „maradhatna otthon és pihenhetne”:
„Ha fél, maradjon otthon és pihenjen. Nagyon kedvelem Carlost, de ez olyan, mintha mindenért figyelmet magának akarna megszerezni. A megjegyzéseik 80%-a sportpolitikai jellegű. Miért panaszkodnak a versenyzők, hogy a rossz feltöltés? A Mercedes jobban csinálja, mint bárki más. Ha elvesszük a Mercedes előnyét, mindenki közelebb kerül hozzájuk. Carlos azért panaszkodik, mert a Williams szezonja nem indul jól. Miért nem panaszkodik akkor a Mercedes?”