Verstappen éppen elkerült egy FIA-szabálysértést

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 03. 14.
Gabroel Bortoleto valami vicceset mutat a telefonján Max Verstappennek a kínai sajtótájékoztatón
Fotó: Alex Bierens de Haan/Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen még épp időben észbe kapott és elkerülte, hogy FIA-szabálysértést kövessen el. Csütörtökön, a Kínai Nagydíj előtti hivatalos sajtótájékoztatón ugyanis majdnem káromkodott.

A holland versenyző éppen arról beszélt, hogy vegyes érzései vannak az F1-es karrierje folytatását illetően, amikor majdnem egy káromkodás hagyta el a száját, de időben észrevette magát.

A 2026-os F1-szezon egyik legnagyobb kritikáját Max Verstappen fogalmazta meg korábban az új szabályokkal kapcsolatban. A négyszeres világbajnok állítása szerint egyáltalán nem élvezi az új autók vezetését, különösen az energiagazdálkodási rendszer miatt.

A szezonnyitó után aztán már a közönség egy része is elégedetlenkedni kezdett az új szabályok kapcsán.

Mindezek után a Kínai Nagydíj előtt Verstappent F1-es jövőjéről kérdezték. Elmondta, hogy ellentmondásosak az érzései ezzel kapcsolatban. Azt is hozzátette, hogy nem akar elmenni az F1-ből, de azért reméli, hogy a dolgok hamarosan jobbra fordulnak. A szórakoztató, élvezetes faktort azonban most más bajnokságokban keresi, például az endurance versenyzésben. És káromkodnia is majdnem sikerült.

„Igen, úgy értem, igazából nem akarok elmenni” – mondta.

„Ahogy mondtam, persze szeretnék egy kicsit többet szórakozni, de más dolgokkal is foglalkozom, amik nagyon szórakoztatóak. Hiszen versenyezhetek a Nordschleifén. Remélem, a következő években Spa-ban is indulhatok, és remélhetőleg Le Mans-ban is. Szóval ötvözöm a dolgokat, hogy olyan tevékenységeket találjak, amik szintén nagyon élvezetesek számomra. Természetesen a csapatom is működik, szóval egyúttal sok minden eltereli a figyelmemet. Pozitív figyelemelterelésnek nevezném.”

„De ugyanakkor ez egy kicsit ellentmondásos, mert nem igazán élvezem az autózást, viszont nagyon szeretek a csapat és a motoros részleg összes tagjával együtt dolgozni. Igen, ez szinte olyan, mint egyfajta elmebeli… Nem káromkodhatok. Most 5 ezer?”

Verstappen arra célzott a kérdéssel, hogy a sajtótájékoztatókon való káromkodásért pénzbüntetés jár, aminek alapösszege 5000 euró.

Majd Gabriel Bortoletóval elegyedett beszédbe ezzel kapcsolatban.

„Nekem száz” – felelt Bortoleto Verstappen ötezres kérdésére.

„Száz ezer?” – kérdezett vissza a holland.

„Nem. Száz euró” – érkezett a válasz, amit Verstappen nem hitt el.

„Káromkodásért? Az ötezer.”

Erre Bortoleto így válaszolt: „Csak neked ötezer!”

„Arra voltam kíváncsi, hogy egy szó volt-e, vagy egy mondat, vagy… Nem is tudom. De úgyis érted, mire gondolok, ugye?” – folytatt a holland.

„Szóval nem, nem akarok elmenni, de természetesen remélem, hogy jobb lesz a helyzet. És tudom, már beszéltem a FOM-mal és az FIA-val, és remélem, hogy haladunk valamerre, és remélem, hogy ez mindent jobbá tesz majd.”