Verstappen kíméletlen kritikával illeti a Red Bullt

Max Verstappen a Kanadai Nagydíj időmérő edzése után nyers kritikával illette a Red Bull Racinget.
A holland úgy érezte, nem hallgatnak rá, és eddig egyetlen edzésen sem tudott érvényesülni. Ezzel világos üzenetet küldött az F1-es csapatának. Verstappen végül a hatodik leggyorsabb időt érte el az időmérőn, de többek között a GPbloggal folytatott beszélgetés során nem tudta megmagyarázni, honnan jött ez a köridő:
„A teljes edzés alatt nagyon alacsony volt a végsebességünk, és egyszerűen nem volt tapadás. Természetesen módosítottuk az autót – kicsit kevesebb leszorítóerő, kicsit több a kanyarokban –, de valójában ugyanolyan gyorsak maradtunk.”
A teljesítmény tekintetében alig vett észre különbséget. Az Isack Hadjarhoz viszonyított kisebb különbség, aki úgy tűnt, hogy sokkal jobban érzi magát az autóban, Verstappen szerint könnyen magyarázható:
„Az én autómban más dolgokat változtattak meg, mint az övében, és ez láthatóan nem úgy működik, ahogy kellene. Az RB22 a egyenesekben sem úgy viselkedik, ahogy azt vártuk.”
Hogy pontosan mi az oka ennek, arra a négyszeres világbajnok nem szolgált magyarázattal:
„Fogalmam sincs. A csapattól sem kaptam semmilyen információt, így egyértelmű volt, hogy az edzésen ezt nem tudjuk kijavítani.”
Bár a Red Bull kétségkívül mindig hallgatja sztárpilótájára, nem mindig lehetséges pontosan azt adni neki, amit kér. Ráadásul mindenféle dolgot kipróbálnak a F1-es autójuk teljesítményének javítása érdekében, ami kockázatvállalással is jár. Verstappen nem értett egyet azzal az irányvonallal, amelyet alakulata ezen a hétvégén követni akart, de azt mondja, úgy döntött, hagyja, hogy a dolgok a maguk útján menjenek:
„Olykor hagyni kell, hogy a csapat tegye a dolgát, és világosan jelezni kell, hogy ez nem helyes, és így nem működik. Azt mondtam: csináljátok. Ha tényleg azt gondoljátok, hogy így működik, akkor csináljuk így. Már annyiszor rámutattam erre, de néha egyszerűen csak érezni kell, hogy nem működik.”
Verstappen szerint ez az egyértelmű problémák a beállításokkal kapcsolatosak. Nem kifejezetten a hétvégére, hanem általában a sebességre vonatkozóan. Arra a kérdésre, hogy a versenynapon is lesznek-e ilyen problémái, Verstappen így felelt:
„Vasárnap esős lesz, akkor más gondjaink lesznek. Először csak azt kell megoldanunk, hogy a gumik működjenek.”









