Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool
A Ducati sikere fejlődésnek és folyamatos munkájának tudható be, amely a csúcsra juttatta őket. Ez az út azonban nem rózsákkal, hanem inkább tüskékkel volt teli. És minden motoros, aki az elmúlt években megjárta a vörös istállót, tudja, milyen nehéz volt megszelídíteni a Desmosedicit. Különösen Andrea Dovizioso.
A Forliban született versenyző 2017 és 2019 között három egymást követő második helyezést ért el a tabellán. Marc Márquez, ironikus módon most a Ducatinál, volt a nagy kő, az akadály, ami megakadályozta az olasz diadalát. De ha a Ducati javulása és versenyképessége a Ducati érdeme, az részben Dovinak is köszönhető.
Ő 2013-ban érkezett az olasz bokszba. Az, ahogy most a DAZN-nek nyilatkozva visszaemlékszik, káosz volt. „Amikor megérkeztem, nagy volt a zűrzavar. A mérnökök és az emberek a Ducatin belül elég jók voltak, de káosz volt. Nem volt világosan meghatározott hierarchia.”
Maga a motor szerinte „nem volt bonyolult”, de „egyszerűen nem működött”. „Minden verseny végén 40-45 másodpercet vesztettünk. A motor nem volt versenyképes. Nem volt produktív munka. Nem volt ésszerű tervezés, és amikor ennyi másodperces lemaradásban vagy a versenyek végén, és nem látsz javulást, az nagyon fárasztóvá válik.”
A kulcs? Van kereszt-és vezetékneve: Gigi Dall’Igna. Mielőtt 2013-ban a Ducatihoz került, Gigi Dall’Igna már lenyűgöző, 22 éves karriert tudhatott maga mögött az Aprilia motorkerékpár-tervezőjeként, amely során nem kevesebb, mint 47 világbajnoki címet nyert különböző kategóriákban.
Gigi Dall’Igna szaktudása a Ducatihoz való 2013-as érkezése előtt óriási volt, és már akkor is a világ egyik legjobb motor- és erőforrás-tervezőként tartották számon, nagyon kényelmes pozíciót élvezett az Apriliánál, és a Ducatihoz való átigazolása sok kockázatot hordozott magában. Mivel a Ducati akkor három éve nem nyert futamot a MotoGP-ben, és Marc Márquez (Honda) és Jorge Lorenzo (Yamaha) is nagyon erős és messze a Ducati előtt volt akkoriban.
„Azonnal sikerült tisztánlátást vinnie az egész munkába, ami lehetővé tette számunkra, hogy csökkentsük a lemaradást, amíg el nem tűnt. Sok évünkbe telt, de ez normális, mert mi is a japán gyártókkal versenyeztünk, akik akkoriban nagyon erősek voltak, nagyon erős versenyzőkkel.”
Jóval hűvösebb idő fogadta a mezőnyt a harmadik szabadedzésen péntekhez képest. Ahol továbbra is erős…
Ahogy Damon Hill a Williams Racingnél Ayrton Senna mögött volt másodhegedűs, úgy ez a film…
Szezonbeli legjobb eredményét érte el Liam Lawson Ausztriában, de úgy véli többet kell nyújtania. Liam…
Jorge Martín egyre közelebb kerül ahhoz, hogy visszatérjen az aktív versenyzéshez. Bár jelenleg még nincs…
Az elmúlt napok legfalkapottabb híre, hogy Max Verstappen jövőre a Mercedes csapatához igazolhat. Ez pedig…
Az Aprilia tervezi a Jorge Martín nélküli jövőt. Továbbra sem tudni, hogy mi lesz a…