Sikeresen átesett mindkét műtétjén Marc Márquez

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 05. 11.
Marc Marquez
Fotó: Ducati Corse

Bejelentkezett a műtétjei után Marc Márquez.

Továbbra sem alakul valami fényesen az idei szezonja Marc Márqueznek, miután újabb kényszerpihenőre megy. A címvédő épphogy elkezdte visszanyerni a tempóját, máris lesérült. A Francia Nagydíjat felemásan kezdte, de érződött, hogy képes a szép eredményre, de a sprinten ez megváltozott. A Le Mans-i pálya tizenegyes kanyarjába érkezve bukott egy óriásit, aminek következtében eltört a lábfejében az ötödik lábközépcsont.

Ezután a teljes hétvégéről kiesett, ráadásul műtétre kényszerült, de nem csak erre az egyre. Elárulta, hogy még a tavalyi indonéz futamon elszenvedett vállsérülése is hátráltatja, mivel a beültetett csavar elmozdult, ami kényelmetlen érzést ad a MotoGP-motoron. Ezt már egy tervezett beavatkozás keretin belül a soron következő Katalán Nagydíj után megoldotta volna, de így most mindkettőn átesett egyszerre.

A hétfőn a Ducati pilótája a saját közösségi oldalain jelentkezett a vasárnapi műtét után, ahol néhány kép mellé ezt írta: „A műtét sikeres volt! Nagyon hálás vagyok a kedves üzeneteitekért és a támogatásotokért. Külön köszönet az orvosi csapatnak a fantasztikus munkájukért.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Marc Márquez (@marcmarquez93) által megosztott bejegyzés


Egyelőre nem tudni mikorra térhet vissza a kilencszeres világbajnok, az biztos, a hazai futamát a hétvégén kihagyja. A Katalán Nagydíj után két hét után az Olasz Nagydíj lesz Mugellóban, amit egy hétre a Magyar Nagydíj követ a Balaton Parkban. A június 21-én érkező Cseh Nagydíjra már vélhetően rápróbál, amely egy fontos helyszín lesz a mezőnynek, mert a jövő évi 850 köbcentis motorokat fogják tesztelni a hétvége után.