Superbike-vb – Gyulay Zsolt szerint jól sikerült a próba a MotoGP-re

„Nagyon gyorsan kellett cselekedni, a jogdíjakat kifizetni, a promóteri feladatokat ellátni és támogatási szerződéseket kötni. A szervezés az elmúlt három hétben lázasan és gyorsan történt, a csapat azonban helytállt. A nemzetközi visszajelzések alapján mindenki boldog” – nyilatkozta az MTI-nek Gyulay Zsolt elnök-vezérigazgató annak kapcsán, hogy csak március végén született döntés arról, hogy a Hungaroring Sport Zrt. lesz a promótere a viadalnak.
„Természetesen örültünk volna, ha több időnk van, hiszen egy ilyen esemény szervezésére körülbelül fél évre van szükség. Szerencsére a Balaton Park csapata már megvolt, és van gyakorlatuk is, mi pedig bekapcsolódtunk, mint promóter”.
Egy hónap múlva a gyorsaságimotoros-világbajnokság (MotoGP) legjobbjait látja vendégül a balatonfőkajári létesítmény, mint azt Gyulay Zsolt elmondta, ez is nagyon rövid idő, de jól fogynak a jegyek, és ami különösképpen fontos, hogy ebben a régióban ez a legnagyobb esemény.
„Az egy más rendezvény, több lelátó, jóval nagyobb terület, sportszakmai szempontból viszont nincs nagy eltérés. Ez most egy nagyon jó próba volt a MotoGP-re. A következő egy hónapban hirdetnünk kell a rendezvényt, azon fogunk dolgozni, hogy minél többen látogassanak ki a rendezvényre” – jegyezte meg Gyulay Zsolt.
A MotoGP Magyar Nagydíját június 5-7. között rendezik a Balaton mellett.








