Tűzijáték Austinban: Di Giannantonio körrekorddal a pole-ban, Marc Márqueznek többekkel is meggyűlt a baja

Fabio Di Giannantonio űridővel nyerte el a pole pozíciót Austinban. Marc Márqueznek meggyűlt a baja a forgalommal.
A texasi MotoGP-hétvége eseménydúsan indult. A KTM jól kezdett, azonban a Tech3 csapat egyik versenyzője, Maverick Viñales korábbi sérülése miatt visszalépett. Marc Márquez az első szabadedzésen 200 km/órás tempónál bukott, de megúszta sérülés nélkül és folytathatta a pénteki napot.
Az edzés kifejezetten kaotikus volt, rövid idő alatt több bukás is történt (többek között Di Giannantonio, Martin, Bastianini és Morbidelli részéről), de szerencsére senki sem sérült meg komolyan. Az élmezőny folyamatosan változott, többen is vezettek ideiglenesen, köztük Bagnaia és Bezzecchi.
A hajrában Marc Márquez az élre állt, de Ai Ogura nagyon közel volt hozzá, és meglepetésre a második helyen végzett. A Yamaha viszont továbbra is szenvedett, Fabio Quartararo csak a 15. helyen zárt.
Q1
Az időmérő első szakaszában az összes Yamaha, valamint két Ducati (Fermín Aldeguer és Franco Morbidelli) is ott volt. A KTM részéről Brad Binder sem kezdte jól a hétvégét, így a dél-afrikai versenyzőnek is a Q1-ben kellett szerepelnie.
Az első gyors körök után Mir és Fernández állt továbbjutó helyen, míg Quartararo utolsó pozíciós idővel kezdett. Mir ezután tovább javított az idején, Fernández pedig visszaszerezte a második helyet Aldeguertől. Quartararónak viszont továbbra sem jött ki a lépés, és az edzés első felében a 15-ös kanyarban bukott.
Fabio Quartararo slides away at Turn 15 💥#USGP 🇺🇸 pic.twitter.com/ApyiPnci83
— MotoGP™🏁 (@MotoGP) March 28, 2026
A rövid pihenő után több versenyző is erős kezdéssel vágott neki a mért körének: Zarco, Fernández és Aldeguer is piros szektorokkal kezdett. Quartararo a bukás után látványosan javítani tudott, de ez nem volt elég a továbbjutáshoz. Néhány perccel a leintés előtt Aldeguer átvette a vezetést Mir előtt, és ezt követően már senki sem tudott érdemben javítani.
Q2
Az első mért körök után Francesco Bagnaia körrekorddal állt az élre Fabio Di Giannantonio és Marc Márquez előtt. A második próbálkozások során több versenyző is gyors szektorokkal kezdett, miközben Enea Bastianini bukott. Joan Mir átvette a vezetést, Marco Bezzecchi pedig feljött a negyedik helyre, míg Marc Márquez erős kezdése ellenére végül csak a tizedik helyen állt. A spanyol versenyzőt többen is feltartották lassú tempójukkal, amit a versenyfelügyelők vizsgáltak.
Some frustrations for @marcmarquez93 😠#USGP 🇺🇸 pic.twitter.com/fQnG53OQHz
— MotoGP™🏁 (@MotoGP) March 28, 2026
A második etapban Bagnaiát is hátráltatta a forgalom, így első gyors körét el kellett engednie – ezt az esetet szintén vizsgálat alá vették. A szünet után több versenyző is gyors szektorokkal kezdett, majd a tűzijáték után Fabio Di Giannantonio neve jelent meg az élen, megelőzve Marco Bezzecchit és Pedro Acostát. A negyedik helyre Bagnaia ért oda, Mir és Marc Márquez előtt.
DIGGIA ONCE AGAIN TO POLE 🔝#USGP 🇺🇸 pic.twitter.com/2BLIM2I0Qk
— MotoGP™🏁 (@MotoGP) March 28, 2026
Végeredmény:
First back-to-back pole positions for @FabioDiggia49 with Bez and @37_pedroacosta on the front row 👏#USGP 🇺🇸 pic.twitter.com/2ZYTvF2dzG
— MotoGP™🏁 (@MotoGP) March 28, 2026







