Kivel kivételez a Mercedes? James Allison válaszol

James Allison, a Mercedes F1-es csapatának műszaki igazgatója cáfolta azokat az állításokat, melyek szerint a csapatban előnyben részesítenék George Russellt, vagy Andrea Kimi Antonellivel a másikukkal szemben.
Allison kijelentette, hogy ilyen gondolatok még csak meg sem fordulnak a csapat tagjainak fejében, mivel a csapat érdeke, hogy mindkét versenyzőjük jól teljesítsen.
A rajongóknak ugyanis szemet szúrt, hogy a barcelonai nagydíj után csupán néhány Mercedes-alkalmazott vett részt Russell dobogós ünneplésén, amiből azt a következtetést vonták le, hogy talán Antonelli a preferált versenyző a csapatnál.
A Silver Arrows Radio Show-ban nyilatkozva a Mercedes műszaki igazgatója eloszlatta az ilyen elméleteket, és elmagyarázta, miért nem lehetséges a részrehajlás egy F1-es csapatban.
„Az emberek nagyon elkötelezettek azok iránt, akiket támogatnak, és azt akarják, hogy a saját versenyzőjük mindenkinél jobban teljesítsen” – kezdte Allison.
„Csak annyit mondhatok, hogy ha valaha is meg akarnád érteni, hol helyezkedik el a kedvezményezés érzése a pszichénkben, el kellene jönnöd dolgozni egy csapatba.”
„Mert ha elég szerencsés vagy ahhoz, hogy egy csapatban dolgozhass, azonnal átitatódnál annak a csapatnak a kultúrájával, és megértenéd, mennyire idegen ez a gondolat a csapat bármely tagjától” – tette hozzá.
„Ez egy olyan vita, amit soha nem lehet megnyerni, mert a két oldal teljesen elszakad egymástól. Mivel mindannyiunk érdeke, hogy mindkét pilótánk jól teljesítsen, és valójában ambivalensek vagyunk azzal kapcsolatban, hogy melyikük a jobb, minden versenyen 1-2-es helyezést szeretnénk, és nem érdekel a sorrend” – mondta.
Egy esetben van értelme a kivételezésnek
Allison azt is elmondta, hogy a Mercedes csak akkor törődne azzal, ki ér célba előbb, ha az egyik versenyzőjük matematikailag már kiesne a bajnoki címért folyó küzdelemből.
James Allison azt is kijelentette, hogy a konstruktőri cím a Mercedes személyzete számára fontosabb, mint a pilóták egyéni bajnoksága, mivel a csapat ranglistán elfoglalt helyezése alapján kapják a bónuszokat.
„Tehát minden, ami számunkra fontos, a konstruktőrökhöz kapcsolódik, és ebben a tekintetben a favoritizálásnak semmi értelme számunkra. Csak azt akarjuk, hogy mindkét versenyzőnk mindig a maximális pontszámot szerezze meg” – tette hozzá.









