Motorsportol.hu
2026. június 23, kedd
  • Login
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria
No Result
View All Result
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria
No Result
View All Result
Motorsport Online
No Result
View All Result
Home F1

Az Aston Martin fellendülése időbe telik – ismerte el a Honda elnöke

Lancz Dániel by Lancz Dániel
2026.06.23. 09:50
Koji Watanabe

Fotó: Lars Baron/Getty Images/Aston Martin F1 Team

Koji Watanabe, a Honda Racing Corporation elnöke nem tud biztatót mondani az Aston Martin szurkolóknak azzal,  hogy nem fog hamar megoldódni a probléma.

Visszatérésük után nem ilyen szezonkezdésre számítottak a japán motorgyártónál. Teljes körű gyári erőforrásként vannak jelen az Aston Martinnál, ám egyelőre nehézkes a közös munka a brit gyártóval.

Ez is érdekelhet

Robert Kubica

Kubica két célt tűzött ki a Forma-1-ben, de egyiket sem érte el

2026.06.23. 11:34
Lando Norris, McLaren

A McLaren szerint 2026-ban most már hátrány a kapcsolatuk a Mercedes-szel

2026.06.23. 07:32

Hét forduló után 1 pontot gyűjtöttek Fernando Alonso révén a monacói nagydíjon megszerzett 10. helyével, Lance Strollnak egyelőre nincs pontja. Ezzel az eredménnyel a konstruktőri bajnokság 10. helyén állnak megelőzve a Cadillacet.

Watanabe elismerte, hogy a jelenlegi problémája a Hondának semmivel sem összehasonlítható, főleg azzal nem, amit a Red Bullnál tapasztaltak a sikereik éveiben.

„Fontos felismerni, hogy a jelenlegi helyzet alapvetően különbözik attól, amikor a Red Bullal dolgoztunk együtt – mondta Watanabe. „A szabályozás elég bonyolult, ez egy új partnerség az Aston Martinnal, az üzemanyag az Aramco – és egy új partner – a kenőanyag pedig a Valvoline, [ami szintén] új. Szóval minden új számunkra és ez nem könnyű.”

A probléma azzal van, hogy 2021 végén távoztak a az F1-ből és nem tudtak addig semmit sem a fejlesztési versenyből kamatoztatni.

Tény, hogy 2025 végéig ott voltak a Red Bull mögött, de mint gyári partnerként újra kellett építeni a csapatot. Mindenki visszament a Honda garázsába dolgozni más és más területekre.

Az elnök arra is hivatkozott, hogy lassan alkalmazkodott az új szabályozásokhoz.

„Időbe telt a felépülés a korábbi kilépésünk okozta késedelemből. A fejlesztés késői kezdete, valamint a szükséges kapacitások és képességek újjáépítéséhez és a szükséges tehetségek visszaszerzéséhez szükséges idő jelentős tényező volt.”

A szezon eleji megbízhatósági problémák súlytották a csapatot, többek között vibrációs problémák adódtak és azt kezelték, mielőtt nagyobb teljesítményre tudjanak erőt fektetni.

Nyárra terveznek egy nagyobb fejlesztési csomagot hozni, ám Watanabe óvatosságra intette a szurkolókat. Nem ezzel fogják megváltani a világot és térnek vissza a középmezőny elejére.

„Nem fogja egyik napról a másikra drámaian megváltoztatni a helyzetet. Ezért a megközelítésünk változatlan és továbbra is hosszútávú perspektívával fogunk dolgozni.” – mondta Watanabe.

Az Aston Martin új aerodinamikai fejlesztéssel készül a nyári szünet előtt. Ráfér a csapatra, hiszen a kezdet elejétől fogva nem hoztak frissítéseket az autóikra a többi csapattal ellentétben.

A háttérben erőteljesen készülnek az új konstrukciókkal, beleértve a Honda új motorjával. Új sebességváltó, kibővített technikai struktúra és új létesítményeket terveznek és építenek.

Hiába a gyenge kezdés, a Honda elnöke nyilatkozta, hogy Lawrence Stroll, az Aston Martin tulajdonosa továbbra is kitart a gyártó mellett és hisz abban, hogy velük fognak a csúcsra jutni.

„Határozottan hisz a Honda képességeiben.” nyilatkozta Strollról Watanabe. „Természetesen ő sem elégedett és én sem vagyok elégedett a jelenlegi helyzettel. Ám gyakran megbeszéljük, hogyan tudjuk helyreállítani a jelenlegi állapotokat, beleértve a PU teljesítményét, a kasztni teljesítményét, a csapatműködést és mindent, hogy visszatérjünk a kívánt pozícióba. Jelenleg nem változott az értékelésünk, illetve a HRC vagy a motorsport-tevékenységek iránti elkötelezettségünk. A Forma-1 kihívásának elfogadása továbbra is a Honda DNS-ének része – és ez mit sem változott. Hosszútávú elkötelezettségünk van.”

Az Aston Martin nem felel meg a Forma-1 szintjének állítja a korábbi csapatfőnök

Kövess minket a Google-ben
Source: speedcafe.com
Tags: Aston MartinF1Fernando AlonsoForma-1HondaKoji WatanabeLance StrollLawrence Stroll
Lancz Dániel

Lancz Dániel

Kisgyerekkorom óta a Forma-1 a mindenem, ha sportról van szó. Folyamatosan követtem/követem/követni fogom ezt a sportágat és annak minden varázsát. Négy kerék mellett a két kerék még az, ami a szívemhez közel áll.

Motorsportol

F1, F2, F3, MotoGP, Kamion Eb és egyéb motorsport hírek.

Mindenki motorsportol!

ADATBANK

Közösségi média moderálási alapelvek

Kapcsolat

Impresszum

RSS

ÁSZF

Adatkezelési tájékoztató

Szerzői jogok

Feliratkozás

  • „Paddock club” közösség
  • „Heti hírek” lista

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
No Result
View All Result
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria

© 2024 Motorsportol.hu

A szükséges sütik alkalmazása elengedhetetlen a honlapunk működéséhez. A weboldal böngészésével elfogadod a sütik használatát.

Privacy Policy