Lewis Hamilton 2025-ös, első ferraris szezonja kínkeservesen indult. Ma már sokkal jobb a helyzete, olyannyira, hogy Barcelonában első ferraris győzelmét is megszerezte.
Tavaly a hatodik helyen végzett, 86 ponttal lemaradva csapattársától, Charles Leclerctől, most azonban elárulta, hogy 2025-ös szezonját egy a szezon előtti teszten, Barcelonában szerzett sérülés is nehezítette.
„Tavaly év elején itt sérültem meg, és hónapokig cipeltem magammal a sérülést” – vallotta be Hamilton, de nem részletezte, hogy mi történt pontosan.
Hozzátette azonban, hogy mostani sikeréig hosszú út vezetett, ami a gondolokodásmódjának alakításával is járt.
„Egy dolog, amit biztosan tudok, az az, hogy soha ne kételkedj magadban, soha ne kérdőjelezd meg a döntéseidet.”
„A legmélyebb önmagadban továbbra is hinned kell, és ezeket a dolgokat sikerült újra beépítenem a gondolkodásmódomba.”
„Eddig sikerült újjáépítenem a gondolkodásmódomat, hogy visszajussak oda, ahol korábban voltam, és fantasztikus érzés ott állni a dobogón.”
„Már korábban is mondtam, ma este valószínűleg ebben a piros pólóban fogok aludni. Jó érzés, hogy a ló ott van a póló tetején” – mondta Hamilton a győzelme után.


