Ha valaki, akkor Max Verstappen nagyon jól tudja, hogy milyen érzés nagyon fiatalon berobbani a Forma-1-be, amit idén Kimi Antonelli is megtapasztal.
A fiatal olasz zsinórban öt futamgyőzelem után nullázott Barcelonában, ám még így is tetemes előnnyel vezeti a pontversenyt Lewis Hamilton előtt.
Nagy kérdés, hogy hogyan fog megbirkózni a világbajnoki cím jelentette nyomással és az üldözők jóval nagyobb rutinjával.
„Abban a korban úgy teljesíteni és olyan kiegyensúlyozottan, az lenyűgöző. Különösen Monacóban nagyon nehéz ilyen fiatalon olyan jól menni, komoly nyomással a vállán. Én örülök neki, hogy ilyen teljesítményt tesz le az asztalra, egy remek tehetség, ezt mindig is tudtam. Persze az újonc évében elkerülhetetlenek voltak a hibák, de a lényeg mindig is az, hogy tanulnak-e ezekből, és ő ezt remekül csinálta.” – kezdte Verstappen.
„Remek látni, ahogy idén teljesít, és ez még csak a kezdet. Fontos most neki, hogy csak önmagára koncentráljon és ne foglalkozzon a többiekkel, vagy ne akarjon olyan lenni, mint más. Csak legyen önmaga. Ezt ő viszont nagyon jól tudja, mindent a maga módján csinál. Így lehet felnőni, ha az ember saját magától csinál mindent. Fontos, hogy mindenki a saját maga csillaga legyen.” – tette hozzá.
Kimi Antonelli szerint a Mercedesnek sürgősen meg kell oldania a megbízhatósági problémáit






