Kimi Antonelli szerint a Mercedesnek sürgősen meg kell oldania a megbízhatósági problémáit

Lénárt DávidLénárt Dávid2026. 06. 17.
Kimi Antonelli
Fotó: Andy Hone/LAT Images

Kimi Antonelli remek hajrát futott a Spanyol Nagydíjon, nagy hátrányból megelőzte csapattársát, egyben világbajnoki ellenfelét George Russelt. Ennek ellenére pontok nélkül, csalódottan távozott Barcelonából, miután az autója néhány körrel a leintés előtt, megadta magát.

A Mercedes 19 éves szupertehetsége a futamot követően egyértelművé tette: a csapatnak sürgősen orvosolnia kell a technikai gondokat, mert az elhullajtott pontok súlyos következményekkel járhatnak a bajnoki harcban.

A Mercedesnél nem ez az első eset, hogy a technika megadja magát: mindössze két versennyel korábban George Russell is idő előtt kényszerült feladni a küzdelmet egy súlyos erőforráshiba miatt.

A spanyolországi újabb dráma után Russell már „hatalmas aggodalomnak” nevezte a helyzetet – különösen úgy, hogy a Mercedes idén gőzerővel hajt a 2021 óta első F1-es világbajnoki címére.

„Ez egy kicsit aggasztó, mert elég sok problémánk volt már eddig is az év során. A csomagunk valójában nagyon erős, de ez egy olyan pont, amin sürgősen dolgoznunk kell, mert ennyi pontot elveszíteni, és az ilyen típusú versenyek nagyon fájnak.”

Egész hétvégén magas volt a hőmérséklet, Antonelli így elemezte a taktikáját és a hőség okozta nehézségeket:

„Nagyon erős volt a tempónk. A második etapban is volt egy lehetőségem. Ha azt ki tudom használni, az egy teljesen más verseny is lehetett volna. Nagyon gyorsak voltunk, de rendkívül nehéz volt követni a másik autót a nagy hőség miatt, a gumik borzalmasan túlmelegedtek. Az autó egyszerűen csak csúszkált, amikor közel kerültem az előttem haladóhoz, szóval nehéz volt menedzselni a helyzetet.

„De a tempónk megvolt, és amint megkaptam a lehetőséget, megindítottam a támadást. Persze óriási kár, hogy mindössze néhány körrel a vége előtt jött a probléma. Ez van, ez is a versenyzés része, most már a következő futamra fókuszálunk.”

Antonellinek így már ”csak” 50 pontos előnye van Russellel szemben. De nem a mercedeses csapattárs található a bajnoki tabella második helyén, hanem Lewis Hamilton. Köszönhető ez a kanadai kiesésnek is.

https://motorsportol.hu/f1/2026/06/16/wolff-aggodik-a-mercedes-megbizhatatlansaga-miatt-antonelli-legutobbi-kiesese-utan/