Luca di Montezemolo keményen odaszólt a Ferrarinak: Elpusztíthatják a legendát

Ritkaságszámba megy, hogy egy márka az utolsó pillanatig úgy titokban tudja tartani egy új modelljének dizájnját, ahogy tette azt a Ferrari az elektromos Luce esetében. Noha a reakciókat elnézve, lehet, hogy jobb lett volna, ha végleg titokban is marad.
Mostanra lehullt a lepel a maranellói vállalat legelső elektromos autójáról: ez a Luce. A Ferrarira mint márkára nyomokban sem hasonlító dizájn máris megannyi kritikát kapott, és alapanyagot szolgáltat a mémgyárosoknak is.
Oly mértékben sikerült megsérteni még a legkomolyabb Ferrari-rajongókat is ezzel a modellel, hogy még a márka korábbi elnöke, Luca di Montezemolo is kiakadt.
Montetemolo 1991 és 2014 között töltötte be az elnöki posztot a Ferrarinál, amivel ő a leghosszabb ideig szolgáló cégvezető az Enzo Ferrari utáni korszakban. Bár 2014 már régen volt, maranellói múltja miatt elkerülhetetlen volt, hogy az újságírók megkérdezzék a véleményét az újonnan bemutatott elektromos autóról.
A sajtónak nyilatkozva a 78 éves egykori Ferrari-vezér meglehetősen erős véleményt formált a Lucéról.
„Ha elmondanám, mit gondolok valójában, azzal rosszat tennék a Ferrarinak. Kockáztatjuk egy legenda elpusztítását, és ezt őszintén sajnálom. Remélem, hogy legalább az ágaskodó lovat leveszik arról az autóról” – mondta Montezemolo az askanews olasz hírügynökségnek.
Majd mintegy kegyelemdöfésként hozzátette: „[A Luce] bizonyára egy olyan autó, amit legalább a kínaiak nem fognak lemásolni.”
Ez a kijelentés nem fog tetszeni a Ferrari jelenlegi felsővezetésének. Ritka, hogy egy volt autóipari vezető ilyen sarkos véleményt fogalmazzon meg korábbi munkaadója új termékéről. Másfelől az is ritka, hogy egy új modell ekkora negatív visszhangot gerjesszen.








