A Forma-1 évtizedek óta szól a luxusról és a csillogásról (is), és megszokott, hogy a versenyekre más sportolók, zenészek, színészek is kilátogatnak, és VIP vendégként a rajtrácson is ott lehetnek.
Az utóbbi években azonban, mióta a sport tulajdonosa az amerikai Liberty Media, méginkább megszaporodtak a világsztárok a versenyhétvégéken. Ezzel önmagában nem is lenne gond, ha sokuk nem úgy viselkedne, mintha a Forma-1-ben is ő lenne a világ közepe.
Günther Steiner idén megjelent „Surviving to drive” című könyvében kifejtette véleményét a Forma-1-ec versenyekre kilátogató hírességekről. Meglátása szerint ingyen kimennek egy versenyre, ami nyilvánvalóan jó reklám is a számukra, de minimum egy vagyont érő Instagram poszt lesz belőle, akkor kutyakötelességük alkalmazkodni a környezethez, és legalább egy-két szót mondani, ha az ottlévő sajtó munkatársai kérdezik őket.
„Amivel nem értek egyet, az az, hogy a hírességek nem akarnak beszélni a sajtó embereivel. Ez nekem nem tetszik. Rendben van, hogy fel-alá sétálgatnak, hogy fotózzák őket, és hogy fontosnak érzik magukat, de abban a pillanatban, amikor egy sajtó- vagy médiaszemély megkérdezi: ‘Helló, jól érzed ma magad?’, a kidobók odarohannak, és elkezdenek kiborulni. Véleményem szerint ezekben az emberekben tudatosítani kellene maguk, hogy kik a főszereplők és a sajtó emberei az F1-ben, és presszionálni kellene őket, hogy beszélgessenek velük. Ha itt vagy egy szabadnapodon, akkor támogatnod kellene az F1-et azzal, hogy kapcsolatba lépsz azokkal az emberekkel, akiknek az a dolguk, hogy megvitassák és népszerűsítsék azt. Ez a lényeg. Vagy legalábbis így kellene lennie. A mi házunk, a mi szabályaink.”
Aztán kitért arra is, hogy a rajtrácson lófráló celebritások gyakran még a Martin Brundle-lel is lekezelőek, már-már bunkók.
A legutóbbi ilyen esete Cara Delevingne angol divatmodellel esett meg, bár Steiner könyvében még bizonyára nem erre célzott, mivel ez az eset már idén történt. Sokkal inkább azokra célzott, mivel lekoptatta már őt Serena és Venus Williams, Megan Thee Stallion, vagy épp Owen Wilson is, többek között.
„Ez a hírességek önhittségével kapcsolatos dolog csak az elmúlt néhány évben jelent meg, és nagyon remélem, hogy hamarosan elmúlik. Láttam néhány szarságot, amit az olyan srácoknak, mint Martin Brundle, el kell viselniük a rajtrácson, és ez nem jó. Néha látom, ahogy a kidobóemberek eltapossák. Szomorú. A sportunknak mindenkiért kellene lennie, és amikor az egyetlenek, akik nem akarnak interakcióba lépni, nem is részei a sportnak, az nem néz ki jól. Ez egy nagydíj, nem pedig egy kibaszott Oscar-díj-átadó.”
A Haas káromkodó csapatfőnöke az egyik legjobb F1-es könyvet írta meg!