Az F1 korábbi vezérigazgatója, Bernie Ecclestone úgy véli, hogy a Liberty Media túlságosan kibővítette a Forma-1-es versenynaptárat.
Bernie Ecclestone, akkor távozott a színről, amikor a Liberty Media 2016-ban felvásárolta a CVC Capital-t, hogy a sportág új tulajdonosai legyenek. Meglátása szerint a szórakoztatóipari vállalat egészségtelenül megnyújtotta az F1-es naptárat.
2016-ra az F1-es versenynaptár átlépte a 20 futamot, ez a szám a 2024-es versenynaptárra 24-re nő majd. Ráadásul a 2026-os és az azt követő időszakra vonatkozó új Concorde-egyezmény tárgyalásakor még több futamra is sor kerülhet.
A Daily Mailnek nyilatkozva Ecclestone elmondta, hogy már a 20 versenyt is túl soknak érezte, amikor ő volt a vezető. A jelenlegi modell szerinte egy olyan sporthoz vezet, ahol a versenyzőknek és a csapatok személyzetének nem lehet magánélete.
„Az én véleményem az, hogy 18 futam elég” – mondta.
Meglátása szerint a túl hosszú szezon az F1-ben dolgozók körében akár válásokhoz, családok szétbomlásához is vezethet.
„Mi 20-at csináltunk, és gyakran gondoltam, hogy ez egy kicsit sok. Mert gondolni kell a csapatokra. Nemsokára dupla személyzetet kell majd alkalmazniuk. A 22 vagy 23 futammal túl sok válás lesz. Csak az a kérdés, hogy mikor.”
„Megértem a kereskedelemmel foglalkozó embereket, mert mondhatják, hogy hosszú távú szerződéseket kötnek, és ez nyilvánvalóan sokkal több pénzt hoz a cégnek, amelynek dolgoznak. Mondhatják, hogy 10 éves szerződéseik vannak, vagy bármi más. Szóval amit csinálnak, az 100 százalékban helyes, számukra, jelenleg, kereskedelmi szempontból.”
„De minden kétséget kizáróan ragaszkodnék a 18 rangos versenyhez. Azért, mert nem tudjuk, hogy papíron mennyire hosszú távúak a szerződések. Nem tudjuk, hogy nem döntenek-e hirtelen úgy, hogy ez nem működik túl jól, és abbahagyják.”
Azzal, hogy az F1 tulajdonosai amerikaibb irányba viszik a sportágat, és a versenynaptárat új versenyekkel bővítik, például Miamiban és Las Vegasban, Ecclestone azt mondta, hogy ő soha nem engedte volna, hogy ez az ő felügyelete alatt ez megtörténjen.
„Azt hiszem, az amerikai futamokkal láthatják, hogy mit csinálnak – ami szerintem teljesen őrültség” – mondta.
„A miami verseny – ahogyan azt lebonyolították, az őrültség volt, inkább próbáltak amerikaiak lenni, míg ahogyan én csináltam, az inkább próbált tiszta Forma-1 lenni.”
„Talán teljesen igazuk van, talán én tévedtem, amikor megpróbáltam F1-esebbé tenni.”
„Minden edzést és minden futamot megnézek, és azt gondolom: ‘Istenem, most a Forma-1-et próbáljuk megmutatni, vagy inkább mást?'”
„A Netflix egy kicsit megfogta őket, és ezt egy kicsit túlságosan is követik. A Netflix addig van a szórakoztatóiparban, amíg az nekik megfelel. Ez nem olyan, mint a régi műsorszolgáltatóink, akik örökké velünk voltak.”
Ecclestone arra nem tért ki, hogy mi a helyzet a rajongókkal, pedig az egyre hosszabb versenynaptár a rajongók kapcsolataira is hatással lehet. Ha egy párnak nem mindkét tagja Forma-1 rajongó, ott okozhat problémát a gyakori F1-es hétvége. Ezzel kapcsolatban azokat kérdezzük most, akik párkapcsolatban élnek:
A rajongók olykor már az F1-es versenyzők munkáját akadályozzák