Október 1-jén minden évben a zene világnapját ünnepeljük. Mi pedig mint szinte mindent, ezt a témát is tudjuk Forma-1-esíteni. 🙂
Vegyük hát most sorra azon Forma-1-es versenyzőket, és F1-hez köthető személyeket, akiknek volt/van némi affinitásuk a zenéhez, vagy énekléshez, a teljesség igénye nélkül.
Ha a Forma-1 és a zene kapcsolatáról van szó, a legtöbb embernek talán az F1-es körökben legendásnak számító V10 zenekar jut eszébe, melyet az egykori csapattulajdonos, Eddie Jordan alapított. A zenekar, csökkentett létszámmal, „Eddie & The Robbers” néven több F1-es versenyhétvégén is szórakoztatta a közönséget. Előfordult, hogy még Damon Hill is feltévelyedett a színpadra.
Az alábbi képen pedig a jobb oldalon még David Coulthard is feltűnik!
A Texas zenekar silverstone-i fellépésén, a videó bal szélén a csörgőkarikával nem más, mint David Coulthard! Nem mellesleg jobb szélen a dobok mögött: Eddie Jordan.
És ha már említsére került Hill. A mai fiatal közönség talán nem is nézné ki a mindig jólöltözött, elegáns angol úrról, hogy valójában rajong a zenéért, és jól bánik az elektromos gitárral. Olyannyira, hogy egykoron megalapította a Sex, Hitler and Hormones nevű punkzenekart, melyben ő volt a basszusgitáros. A zenekart viszont leginkább csak The Hormonesként emlegették. Állítólag a Def Lappard nevű zenekar Demolition Man című számának végén hallható gitárszóló is Damon Hillé.
Míg Damon fő csapásiránya az autósport lett, fia, Josh bár szintén megpróbálkozott az autósporttal, végül a zene mellett tette le a voksát és dobos lett. Severs nevű bandájával több alkalommal is fellépett Silverstone-ban a Brit Nagydíjon. 2017-ben pedig Damon is csatlakozott hozzájuk.
https://twitter.com/SilverstoneUK/status/886285996035383300
Lando Norris 2 éve vásárolt magának dobfelszerelést, akkor elvileg elkezdte tanulni. Mostanában azonban nem reklámozza ezt, inkább DJ pultok környékén tűnik fel újabban.
Daniel Ricciardótól sem idegen a zene, bár ő sem profi benne. Leginkább énekelgetni szokott, amit Instagram profilján oszt meg.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Ami pedig a billentyűsöket illeti: Bár nem hallottuk még játszani, elvileg Fernando Alonso tud zongorázni. Ez a hangszer egyébként meglehetősen népszerű a versenyzők körében. Charles Leclerc meglehetően jól bánik a billentyűkkel – már amennyire mi laikusként gondoljuk -, ahogy Adrian Sutil is.
Sőt híresen jól zongorázott a néhai Elio de Angelis, ahogy Francois Cevert is.
De Lewis Hamilton is tud zongorán játszani. Sőt gitározni és énekelni is. Hangja Christina Agulera Pipe című dalában is hallható. A produkcióban Hamilton XNDA művésznéven vett részt.
sir lewis hamilton playing piano and singing, that's it. that's the tweet.pic.twitter.com/wxutejwWrS
— martyna (@burning__fire) August 6, 2022
Éneklés kapcsán nem feledkezhetünk meg Jacques Villeneuve-ről sem, aki annyira komolyan vette a zenei pályafutást, hogy ki is adott egy albumot Private Paradise címmel. Egy-két dalához videóklip is készült.
Ne menjünk el amellett sem, hogy több egykori Forma-1-es versenyző is funkcionál DJ-ként is. Korábban a Magyar Nagydíj utáni GP Afterparty-n Jaime Algueruari (Squire), Sakon Yamamoto és Giancarlo Fisichella is bemutatta, mit tudnak a keverőpult mögött!
Végül, de nem utolsó sorban: bár hang formájában nem tudjuk bemutatni, ejtsünk pár szót e cikk kezdő fotójáról.
Történt ugyanis, hogy John Player Team Lotus 1972-ben az egyéni és a konstruktőri bajnoki címet is megnyerte. Ennek apropójából kiadtak egy lemezt, Team Lotus Sings: “The Champions” címmel. A dalokat Luke Watson, a Team Lotus akkori tagja írta és hangszerelte, valamint ő volt a producer is. A dalokat pedig a csapattagok énekelték fel.
A B oldal a Workin al’nighter címet kapta.
Otthon is indulhat a fesztiválszezon! F1-es zenéket hoztunk nektek!