A viták hevében a Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner kiállt a feleségével és a csapat többségi részvényesével, egységfrontot jelezve.
Ezzel magyarázta a lépését:
„Komoly támogatást kapok a csapaton és a cégen belül. De nem fogom kommentálni, hogy valakinek milyen indítékai lehetnek arra, hogy ilyet tegyen.”
A botrány, amely állítólag egy viszonyról szól, jelentős feszültséget keltett az istállón belül, amit Jos Verstappen sem kiemelt:
„Lesz itt feszültség, amíg ő a helyén van. A csapatot az a veszély fenyegeti, hogy kettészakad. Ez így nem mehet tovább, mert fel fog robbanni. Ő játssza az áldozatot, miközben ő maga okozza a gondokat.”
Mohammed Ben Sulayem, az FIA elnöke is aggodalmának adott hangot a botrány Forma-1-re gyakorolt hatása miatt, elkötelezte magát, hogy „megvédi a sportot ettől az egésztől:
„Ez árt a sportágnak. Itt a szezon kezdete, amikor a Forma-1 annyira népszerűvé válik. Nekünk a versenyzést kell néznünk. Miért árnyékoljuk ezt be negatívumokkal?”
A botrány nyilvános kiszivárogtatását esetlegesen befolyásoló belső hatalmi harcokról szóló pletykák közepette, amelyekben olyanok is érintettek, mint Dr. Helmut Marko és Adrian Newey, Jos Verstappen tagadta az ilyen érintettségét:
„Miért tennék ilyet, amikor Max ennyire jól teljesít itt? Ennek semmi értelme nem lenne.”
Az ellentmondás miatt Toto Wolff, aki korábban ellentétben állt Hornerrel, pozitívan állt Jos Verstappenhez, a Max Verstappen Mercedesnél töltött jövője körüli találgatások közepette. Nyilatkozata további olaj csak a tűzre:
„25 éve ismerem Jos-t, a hullámvölgyeit, és egyszerűen csak gratuláltam neki a fia eredményeihez. Bármi megtörténhet.”
Ralf Schumacher arról beszélt, hogy gyors megoldásra van szükség a Red Bullnak, hogy megelőzzék a további bukást:
„Ezt a bizonytalanságot most gyorsan kezelni kell. Ha szakadások vannak, és valaki elveszíti a motivációját, az ilyen dolgok nagyon hamar megtörténnek. A Forma-1 ismert az ilyesmiről – ki gondolta volna pár hónappal ezelőtt, hogy Lewis Hamilton elhagyja a Mercedest?”
Horner az esetleges lemondásáról kavargó pletykák ellenére megerősítette, hogy jelen lesz a következő versenyen:
„Igen, mindenképp, máskülönben nem lennék itt.”
Ralf Schumacher a vita folyamatos természetéről spekulált, a Red Bull Racingen belüli kényes egyensúlyt elemezte:
„Vagy mindenkinek bocsánatot kell kérnie a másiktól, vagy valakinek távoznia kell. A márkának okozott kár már így is jelentős. Nagyon sok helyet foglalt el ez a héten a címlapokon – túl sokat. Én is úgy gondoltam, hogy Max csak visszafogottan örült a győzelme után. A megpróbáltatásoknak tehát még nincs vége. El tudnám képzelni, hogy Max azt mondja, hogy valami teljesen mást csinálna. A csapatszerkezet igen törékeny. Adrian Newey is mindent elért, és most már csak nyugodtan akar autókat tervezni. Akkor Horner ott állnhatna egyedül a rajztáblájával.”
Az F1-es újságíró, Leo Turrini megjegyzései rávilágítanak a magánéleti viták nyilvánosságra hozásának veszélyeire:
„Ellenszenvet érzek azok iránt, akik nyilvánosságra hozzák olyan emberek magánbeszélgetéseit, akiknek családjuk, gyerekeik, rokonaik, vagy barátaik vannak. Kívülről nézve az embernek az a benyomása, hogy egy hatalmi harc tanúja. Ezért találtam Toto Wolff és Zak Brown akcióját enyhén szólva kínosnak. Amikor gyerekkoromban az állatvilágot tanulmányoztam, soha nem szerettem a keselyűket, és még Chris Hornert sem kedvelem.”
Barátai attól félnek, hogy Geri Horner bele fog betegedni férje botrányába