Bruno Senna elárulta, hogy egyáltalán nem volt könnyű dolga, amikor a Forma-1-be került, hiszen a sportág történetének egyik leghíresebb vezetéknevével érkezett. Ayrton Senna a nagybátyja volt.
Miután korábban a Red Bull tanácsadója, Helmut Marko azt mondta neki, hogy soha nem lesz elég jó az F1-be, 2010-ben mégis a lehetőséget kapott, hogy debütáljon, bár nem a Red Bullnál.
A Beyond The Grid podcastben Senna azonban arról beszélt, hogy az egyik csapatnál szerzett tapasztalatai miatt kevesebb lett az önbizalma.
Bruno Senna csak 2004-ben kezdett el együléses autókkal versenyezni. 2006-ban a brit Formula 3 nemzetközi sorozatban a 3. helyen végzett, ami a következő évben helyet biztosított számára a GP2-ben.
2010-ben végül az újonc HRT-nél szerzett helyet a Forma-1-es mezőnyben. A Hispania Racing néven is ismert csapat nagyon küzdött, és alig néhány szezon után máris kihullott az F1-ből.
Miután 2009-ben helyet kapott a következő szezonra a Forma-1-ben, Adrian Campos (a HRT alapítója) nekilátott, hogy felépítse csapatát a 2010-es F1-es szezonra. Camposnak azonban elfogyott a pénze, és szüksége volt Jose Ramon Carabantéra, hogy még a szezon kezdete előtt átvegye a csapat teljes irányítását.
A HRT úgy utazott a bahreini szezonnyitóra, hogy nem végzett szezon előtti teszteket. Az autó rettentően lassú volt abban a szezonban, az Ausztrál Nagydíjon mindkét HRT-s (Senna és Karun Chandhok) 6,6 másodperccel maradt el a pole-ból induló versenyző tempójától.
Chandhokot 10 verseny után Sakon Yamamoto, majd Christian Klien váltotta, míg Senna az egész szezont teljesítette, kivéve, hogy a Brit Nagydíjat, ahol Yamamoto tért vissza a helyén.
Bruno Senna elismerte, hogy a HRT-vel való bemutatkozása a Forma-1-ben messze nem volt ideális, de ez nem akadályozta meg abban, hogy a következő évben másik csapatot találjon.
A Hispania Racing hároméves F1-es pályafutása alatt egyre rosszabbul teljesített.
„Sok minden történt ott. A csapat küzdött, és sok minden történt a csapaton belül, ami nagy nyomást gyakorolt rájuk, de minden versenyen más-más problémájuk volt” – mesélte Senna.
„Nem voltak új alkatrészeink, így rengeteg olyan alkatrészünk hibásodott meg, amit az emberek nem láttak.”
„Amikor az autó elromlott, az nyilvánvaló volt, de a padlónk szétesett, így az autó fél másodperccel elmaradt a tempótól, mert nem volt leszorítóerőnk.”
„Kétszer is volt felfüggesztési hiba, amikor egyszerűen csak kihajtottam a pályáról. Ez egy csapat volt, amelyik egyszerűen szétesőben volt.”
„Azt hiszem, ha nem teljesítettem volna azt az évet, sokkal magabiztosabb versenyző lettem volna a jövőre nézve, mert az az év teljesen lerombolta az önbizalmamat, mint versenyző.”
„Úgy értem, amúgy sem voltam tapasztalt, nagyon kevés tapasztalatom volt, aztán hirtelen egy teljesen véletlenszerű helyzetbe kerültem.”
„Ami vezetés közben történik, az teljesen véletlenszerű volt. Szóval egyik nap viszonylag jól mentél az adott autóval, máskor meg sehol sem voltál, és fogalmad sem volt, hogy miért.”
„Kemény év volt az biztos.”
Senna 2011-ben a Lotus Renault GP tartalékversenyzőjeként csatlakozott a Lotus Renault-hoz, és a szezon utolsó nyolc futamára Nick Heidfeld helyén versenyezhetett is.
2012-re teljes munkaidős ülést szerzett a Williamsnél, és bár jól teljesített Pastor Maldonado mellett, ez jelentette a végét a Forma-1-ben töltött időszakának.
Örök kérdés marad, hogy jobban alakult-e volna a karrierje, ha 2010-ben még nem debütál, amennyiben erre csak a HRT-nél volt lehetőség? Vagy akkor egyáltalán nem is jutott volna a Forma-1-be?
Senna magyar származású egykori szerelme is megemlékezett a legendáról