Gerhard Berger több mint egy évtizedig volt a száguldó cirkuszban, és a sportág történetének legnagyobb pilótái ellen versenyzett.
1984-ben mutatkozott be, és olyanok ellen indult, mint Niki Lauda, Alain Prost és Nelson Piquet. Ayrton Senna Bergerrel egy időben csatlakozott a Forma-1 mezőnyéhez, és a középszerű Tolemant a 9. helyre repítette a versenyzői bajnokságban, Monacóban pedig hamar megmutatta, hogy mire is képes. Gerhard Berger a Bring Back V10s podcastnek beszélt az 1997-es Német Nagydíjon aratott győzelméről, és általában véve is elgondolkodott a királykategóriában töltött időszakáról. Kérdezték a Sennával való kapcsolatáról is, mivel a két pilóta közel állt egymáshoz a brazil 1994-ben bekövetkezett korai halála előtt. Bár Berger lenyűgöző Forma-1-es karriert futott be, ez semmi Sennáéhoz képest. A háromszoros világbajnok 41 győzelméből az elsőt mindössze a 16. futamán szerezte meg, amihez hasonló teljesítményt csak nagyon kevés versenyző ért el.
Berger szerint Senna a valaha volt legnagyobb pilóta az F1-ben. Most azonban utalt rá, hogy a Red Bull sztárja, Max Verstappen kezd ugyanerre az útra lépni. A holland szintén háromszoros világbajnok, de úgy néz ki, hogy egy negyedik címet is hozzáadhat a gyűjteményéhez. Bár a Red Bull jelenleg szenved, a csapattársához, Sergio Perezhez képest nyújtott teljesítménye rávilágít arra, hogy valójában mennyire tehetséges. Arra a kérdésre, hogy jellemezze Sennát, Berger így felelt:
„Nos, Ayrton nekem mindig is elsősorban egy jó barát volt. Ismertük egymást a Formula 3-as időszaktól kezdve egészen a pályafutása végéig. Rengeteg időt töltöttünk együtt a versenypályán, de a nyaralások alatt is, a hajónkon vagy nála. Hogy a lényegre térjek, számomra ő volt a valaha volt legjobb Forma-1-es versenyző. Ezt kimondva, úgy gondolom, Verstappen is kezd nagyon különlegessé válni, és talán ő is ezen az úton halad. Azonban Ayrton Senna személyisége a sikerein felül olyan különleges személyiség volt, hogy azt mondanám, végeredményben ő lenne az első számú.”
Az F1-es versenynaptár ma már nagyon más, mint 30 évvel ezelőtt, amikor Senna a csúcson volt. Senna bemutatkozó szezonja 16 futamból állt, míg Verstappen a 15. nagydíjhétvégéjére készül idén, és még kilenc van hátra, valamint több sprintfutamon is bizonyítania kell. Ez nagyon nehézkéssé teszi Senna 161 nagydíjon való indulásának összehasonlítását Verstappen 199 indulásával, bár Verstappen és Hamilton rekordjai kísértetiesen hasonlítanak egymáshoz. Senna és Verstappen ugyanúgy három világbajnoki címmel rendelkezik, de Verstappen már 20 győzelemmel előzi meg a brazilt. Verstappen azonban egy kulcsfontosságú területen lemarad „Beco” mögött, hiszen Senna 65 pole pozícióval felállított rekordja ugyanis felülmúlja Verstappen 40 pole pozícióját.
Ez ugyanakkor soha nem volt azonosítható Verstappen gyenge pontjaként, annyira briliáns – sőt, néha túlságosan agresszív – versenyzői képességei vannak. Verstappen szinte biztos, hogy a végén Senna összes rekordját megdönti majd Forma-1-es pályafutása során. De ahhoz, hogy az ő örökségét és a sportágban szerzett hírnevét utolérje, még jóval több munkára lesz szüksége.
Senna tartott Prosttól, a McLaren trükkel hitette el velük, hogy ugyanazt tudja a két autó