A McLaren vezetője szenzációs F1-es váltást vár Max Verstappentől

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 04. 26.
Zak Brown, Max Verstappen, Drive To Survive
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/McLaren

Zak Brown, a McLaren Racing vezérigazgatója szerint, ha Max Verstappen elhagyná a Red Bullt, akkor a legvalószínűbb, hogy a rivális Mercedes F1-es csapatához igazol.

A holland jövőjéről már korábban is sokat pletykáltak, és a neve szorosan összekapcsolódott a Toto Wolff vezette alakulattal, még mielőtt bejelentették, hogy hosszú távú versenymérnöke, Gianpiero Lambiase hamarosan Brown wokingi bázisú istállójához igazol. Ez, Verstappen új F1-szabályok iránti ellenszenvével és a Red Bull idei gyenge rajtjával párosulva, destabilizáló tényező volt a hatszoros konstruktőri bajnokokkal töltött jövőjét illetően. Lambiase és a 71-szeres nagydíjgyőztes közötti szoros kapcsolat miatt felerősödtek azok a jóslatok, miszerint a 28 éves versenyző követni fogja szövetségesét a McLarenhez.

De annak ellenére, hogy Brown korábban érdeklődött Verstappen elérhetősége iránt, az amerikai ragaszkodik ahhoz, hogy teljesen elégedett a jelenlegi párosával. Az 54 éves üzletember a Sky Sports F1-nek nyilatkozott:

„A McLaren szemszögéből nézve nem is lehetnék boldogabb Lando Norris és Oscar Piastri mellett. Hosszú távú szerződésünk van velük, és szerintem ők a legjobb duó a pályán és azon kívül is. Szóval nem szándékozunk lecserélni egyik szupersztárunkat sem.”

Ez azonban nem akadályozta meg Brownt abban, hogy elismerje: Verstappen hatalmas fogás lenne, ha valamelyik pilótája új kihívások után nézne, és nem tett lakatot a szájára, hogy megossza a jóslatát:

„Tudják, nyilvánvaló, hogy ha egyikük távozna, akkor igen, Max hatalmas tehetség, de nem számítok erre. Hova menne? Ha fogadnom kellene rá, azt mondanám, a Mercedeshez.”