Alonso őszintén elárulta, hogy mennyire egészségkárosító Ausztrália után az Aston Martin

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 03. 09.
Fernando Alonso, Aston Martin
Fotó: Andy Hone/LAT Images/Aston Martin F1 Team

Fernando Alonso nehéz Ausztrál Nagydíjat tudhat maga mögött, két külön problémával, ráadásul a rezgések sem javultak.

A spanyol remekül rajtolt, és az első pár körben a tizedik helyen haladt. Ez azonban nem tartott sokáig, ahogy azt a futam után többek között a GPblognak is elmondta:

„Nyilvánvalóan teljesen rossz pozícióban voltam, így visszaestem a 17. helyre vagy valahová oda, majd egy kisebb adatprobléma miatt le kellett állítanunk az autót. Aztán azt hittük, hogy kijavítottuk, és újra kimentünk a pályára. Végül szerintem újabb probléma merült fel, így másodszor is le kellett állítanunk az autót.”

Az ausztrál versenyhétvége előtt Adrian Newey csapatfőnök még azt mondta:

Fernando úgy érzi, hogy nem tud több mint 25 kört egymás után megtenni, mert akkor kockáztatja, hogy maradandó idegkárosodást szenved a kezeiben.”

A hétvégére bevezetett változtatások ellenére a kétszeres világbajnok hozzátette, hogy a vibrálás „hasonló voltak a bahreinihez”. Így zárt ezért:

„Nem a legjobb érzés ilyen mértékű vibrációval vezetni. Talán a Honda szerint a módosítások révén Bahrein óta csökkentek a rezgések az akkumulátornál, de még nem történt változtatás a karosszérián, mert ott más módon kell elszigetelni az akkumulátort. Úgyhogy szerintem még egy kis időbe telik, de megpróbálunk mindent megtenni, és minél több kört futni, hogy segítsünk a csapatnak.”

https://motorsportol.hu/f1/2026/02/28/mar-alonso-es-az-aston-martin-elvalasarol-suttognak-a-paddockban/