Antonellit tovább motiválja az olasz válogatott kudarca

Hegedűs Dávid2026. 04. 05.
Kimi Antonelli
Fotó: Jiri Krenek / Mercedes-Benz AG

Az egész olasz sportvilág hatalmas csalódásként élte meg a labdarúgó válogatott kudarcát. A nemzeti csapat ugyanis zsinórban harmadik alkalommal marad le a világbajnokságról, miután drámai büntetőpárbajban kikaptak Bosznia-Harcegovinától. Érthetően Kimi Antonelli is szomorú a történtek miatt.

Az olaszok számára azért is fájó ez a blama, mivel utoljára 2014-ben jártak vb-n, de a 2006-os bajnoki címük óta nem játszottak egyenes kiesése meccset.

Gyakorlatilag a teljes teljes olasz társadalom tragédiaként élte meg a történteke. A Forma-1-es világbajnokság éllovas viszont próbál motivációt nyerni ebből.

„Természetesen rendkívül szörnyű, hogy nem leszünk ott az idei világbajnokságon. Csodálatos emlékeim vannak az Európa-bajnokságokról. Emlékszem, amikor még Sarno-ban gokartoztam, aznap amikor Olaszország döntőt játszott. Miután megnyertem azt a futamot, anyukámmal rohantunk haza amilyen gyorsan tudtunk, mert megakartuk nézni a finálét.” – emlékezett vissza a 19 éves pilóta az olaszok 2021-es Eb-győzelmére.

„Nagy csalódás, hogy nem jutott ki a válogatott a világbajnokságra. Ez viszont egy plusz motiváció számomra, hogy minél jobban képviseljem Olaszországot.” – tette hozzá.