Ferrarikba fekteti a pénzét Sainz, mert nem akarja, hogy csak a bankban heverjen

Már nem a Ferrari versenyzője Carlos Sainz, a márka autóit szívesen gyűjti.
Carlos Sainz 2015 óta a Forma-1 mezőnyének a tagja, így megannyi emlékezetes momentumot tudhat magáénak. 223 futamon elindult spanyol négy győzelmet és huszonnyolc dobogót szerzett. Ez idő alatt öt csapatnál is megfordult, a Toro Rossónál, a Renault-nál, a McLarennél, a Ferrarinál és most a Williamsnél.
Az impozáns csapatnévsor mellett volt ideje, hogy a magánéletben is gyarapítsa autói számát. A legtöbbet az előző munkaadójánál tette, akiktől négy limitált darabot is vet, amiknek az összege meghaladja az 50 millió dollárt, ami nagyjából 16 milliárd forint. Sainz a magánéletének ezen szakaszáról keveset árult el, de azt lehet tudni, hogy szép csendben gyűjti a luxusautókat. Elárulta, hogy szeret pénzt fektetni ezekbe. Úgy érzi, ez sokkal jobb, mint ha a pénze csak úgy a bankban heverne, és semmire sem lenne jó.
Amikor az F1-be érkezett mémmé vált, hogy amíg a versenyzőtársai nagyobbnál nagyobb márkákat sorolnak fel arra kérdésre, mit hajtanak otthon, amíg Sainz mindössze annyit válaszolt, hogy egy Volkswagen Golfot. Azóta már betárazott Ferrarikkal és megannyi autóval.
Az ágaskodó ló fémjelezte márkától van egy 812 Competizione és a Daytona SP3 a garázsában. Az utóbbi egy egyedi Smooth Operator felirattal is rendelkezik, ami Sainz szlogenje. Sainz gyűjteményében egy Purosangue is található, Ferrari első SUV-ja, bár hivatalosan FUV-nak minősül. Azonban szereti a nem Ferrari márkájú autókat is, és a garázsában egy Bentley Continental GT is található.
Az ikonikus Golfot sem adta el, azt is megtartotta és a mindennapi életben használja, amit egyébként a szüleitől kapott ajándékba első autóként.









