Jos Verstappen arra buzdítja fiát, hogy cserélje ralira az F1-et

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 02. 27.
Max Verstappen, Jos Verstappen
Fotó: Peter Fox/Getty Images/Red Bull Content Pool

Jos Verstappen szerint fia, Max Verstappen már nem élvezi Forma–1-et, miután átalakították a szabályokat. A négyszeres világbajnok az új szabályok legfőbb kritikusának számít.

Verstappen az új autókat szteroidokkal felturbózott Formula E autóknak nevezte. Meglátása szerint a Forma–1-nek nem növelnie kellene az elektromos hajtás szerepét, hanem úgy, ahogy van, meg kéne tőle szabadulni.

A holland versenyző korábban jelezte, hogy csak addig marad az F1-ben, amíg élvezi a vezetést. Ennek alapján legutóbbi megjegyzései kétségeket ébresztettek jövőjét illetően.

Jos Verstappen már 2023-ban is jelezte, hogy fia aggodalmát fejezte ki a 2026-os szabályokkal kapcsolatban. Figyelmeztetett, hogy az előzés még nehezebb lesz, és az autók vezetése nagyon kényelmetlen lesz.

A Red Bull korábbi csapatfőnöke, Christian Horner is figyelmeztetett ezzel kapcsolatban. Ő attól tartott, hogy ezek a szabályok egy „technikai Frankensteint” hoznak létre.

A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton szerint a szabályok túl bonyolultak, és idősebb Verstappen pedig egyetért vele.

Jos tavaly részt vett az Európai Ralibajnokságon, és most meghívta fiát, hogy csatlakozzon hozzá.

„Szerencsére Max újra hangot adott aggodalmaiknak, vagyis inkább két év után megismételte őket” – mondta Jos Verstappen. „A Forma-1 így már tényleg nem szórakoztató.”

„A versenyzők több időt töltenek az akkumulátorok feltöltésével. Az akkumulátorok túl kicsik. A rajongók nem fogják megérteni!”

„Csatlakozz hozzám a raliban. Ott nem kell akkumulátorokat tölteni. A szórakozás a legfontosabb.”

A 28 éves Max Verstappen tavaly kezdett el GT3-as versenyeken indulni az F1 mellett, és idén tovább fokozhatná ezt a programot. A rali azonban szerinte túl nagy kockázatot jelent.

„Nagyon lenyűgözőnek találom, szerintem nagyon menő” – mondta Verstappen korábban az Up to Speed podcastban. „De csak arra tudok gondolni, hogy ha hibázok, és nekimentem annak a fának, akkor a fa nem mozdul el.”

„Számomra ez a határ. Ezt nem akarom csinálni. Túl nagy a kockázat. Tudom, hogy ez talán kicsit bután hangzik. De a Forma–1-ben a legtöbb esetben, amikor baleset történik, van egy megfelelően tervezett korlát, amely kicsit jobban elnyeli az ütközés erejét.”

„Ez viszont egy olyan kockázat, amelyet nem vagyok hajlandó vállalni.”

Helyette benne van a pakliban, hogy Verstappen és Sebastian Vettel a jövőben együtt versenyezzenek a Le Mans-i 24 órás versenyen.