Lando Norris könyörög a rajongóinak, hogy ne énekeljék tovább azt, amit ő terjesztett el

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 04. 27.
lando norris énekel
Fotó: Steven Tee/LAT Images/McLaren

Lando Norris a pályán és azon kívül is a mókázós természetéről ismert, de még neki is vannak határai, ha aktuális poénokról van szó.

Egy nemrégiben adott interjúban Norrist arra kérték, hogy fejezze be a virálisan elterjedt „It’s Friday then, it’s Saturday, Sunday what…” sláger szövegét. Azt a dallamot ugyebár, amelyet a 2020-as Toszkán Nagydíj szabadedzésén a csapatrádión keresztül elénekelt. Ezúttal azonban a McLaren sztárja világossá tette, hogy ebből elege van. Lando, láthatóan összerezzent a felszólításra, majd keserédesen nevetve, és lelombozva közölte, hogy túl sokszor hallotta már:

„Ó, Egek, annyira utálom… ezt. A világon mindenkinek könyörgök, soha ne játsszátok ezt a dalt, amikor láttok engem. Igazán köszönöm! Felelősen kijelenthetem, hogy elégszer hallottam.”

Az „It’s Friday Then” jelenet Norris korai F1-es karrierjének egyik kiemelkedő momentuma lett. Ez megtestesítette szertelen szellemét, és még több rajongót szerzett neki. Az elmúlt pár szezonban az ismertsége az egekbe szökött – futamgyőztes lett és a bajnoki címre pályázik. Úgy tűnik, az egykor vicces himnusza egy véget nem érő visszhanggá vált neki, és ettől szeretne szabadulni. A dal, amely eredetileg a Nightcrawlers „Push The Feeling On” című száma volt (amelynek remixét Riton és a Nightcrawlers készítette Mufasa és Hypeman közreműködésével), már azelőtt szenzáció volt a közösségi médiában, mielőtt Norris előadása eljutott volna a Forma-1 világába. Azóta a dal követi őt a rajongói találkozókon, a médianapokon de még egy nagydíj hétvégéjén is.

Egy másik dal, amely szintén összefonódott Norrisszal, a „Stop It” Fisher-től. A 2020-as Portugál Nagydíjon a harmadik szabadedzésen, amikor a mérnöke egy rutin rádióellenőrzést kért tőle, Norris pimaszul ezt énekelte: „I’m moving up and down, side to side, like a rollercoaster.”

Bár a 24 éves versenyző még mindig hamar ellő egy poént, a legutóbbi megjegyzései már azt mutatják, hogy még a legkönnyedebb mémeknek is van szavatossági ideje. Pláne akkor, ha komoly örökséget próbál építeni magának a királykategóriában.

Egyelőre a Lando-rajongóknak érdemes lenne inkább új himnuszt keresniük… mielőtt elkezd füldugókat osztogatni.