Magyarországra is megérkezett a Forma–1 által támogatott oktatási program

SajtóhírSajtóhír2026. 05. 29.
STEM Racing, Hungaroring, F1
Fotó: HelloWorld Egyesület

(MTI:) Első alkalommal rendezték meg Magyarországon a Forma–1 által is támogatott STEM Racing versenyt. A korábban F1 in Schools néven ismert nemzetközi oktatási program hazai döntőjén 10 magyarországi és 1 erdélyi csapat indult. A diákok saját tervezésű versenyautókkal, mérnöki dokumentációval, prezentációval és csapatmegjelenéssel készültek a megmérettetésre.

A STEM Racing célja, hogy a fiatalok élményszerű, projektalapú formában ismerkedjenek meg a mérnöki gondolkodással, a természettudományokkal, a technológiával és a csapatmunkával. A programban a résztvevők egy versenycsapat működését modellezik: autót terveznek és építenek, tesztelnek, prezentálnak, márkát építenek, hogy a versenynapon a pályán és a zsűri előtt is bemutassák munkájuk eredményét.

Az első magyarországi versenyen két kategóriában, Primary és Entry szinten hirdettek eredményt. A Primary kategóriában a Leggyorsabb autó díját a SzentimRe csapata nyerte el, amely a Legjobb garázs elismerést is megszerezte. A Knockout bajnok a Bagos Racing lett. A Legjobb prezentáció és a Legjobb mérnöki tervezés díját egyaránt a ZeZeDv csapata kapta, míg a kategória Legjobb csapata a G-Force Racing lett.

Az Entry kategóriában kiemelkedő teljesítményt nyújtott a Fabton Racing, amely a Leggyorsabb autó, a Knockout bajnok és a Legjobb garázs díját is elnyerte. A Legjobb mérnöki tervezés díját a Formola racing kapta. A Legjobb prezentáció és a Legjobb csapat díját a Bekecs RF Team nyerte el, amely így képviselheti Magyarországot a lengyelországi nemzetközi versenyen, ahol a régió legjobb csapataival mérheti össze tudását.