Marko elárulta hol bakizott, és melyik világbajnokot értékelte már kínosan túl

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 01. 18.
Nyck de Vries, Franz Tost, Helmut Marko
Fotó: Peter Fox/Getty Images/Red Bull Content Pool

A Red Bull tanácsadója, Helmut Marko a tanácsadói pályafutása „legnagyobb hibájának” nevezte Nyck de Vries-t.

A 2019-es Formula 2-es bajnok de Vries 2023-ra szerződött az AlphaTaurihoz, miután az előző évben a Williamsszel való hirtelen olaszországi bemutatkozása során lenyűgözte. Azonban de Vries nehezen tudott felpörögni, és egyértelműen kikapott Yuki Tsunodától a közös munkájuk során. A hollandot a szezon felénél Daniel Ricciardo váltotta le, aki azóta visszatért a Formula E-be – abba a sorozatba, amelyben a 2020-21-es idényben világbajnok lett. Az Autosprintnek nyilatkozva Markót, aki nagyban részt vesz a Red Bullnál a versenyzői felállással kapcsolatos döntésekben, arról kérdezték, hogy a mostani ismereteivel megváltoztatna-e pályafutása döntésein:

„A legnagyobb tanácsadói hibám? Egyértelműen Nyck de Vries. Igazán jól teljesített debütálásakor a Williams színeiben Monzában. De amint bekerült az AlphaTauriba, nem fejlődött. Elképesztő pályafutása volt, FIA F2 bajnok, Formula E világbajnok is, de nálunk az időmérő szerkezet mát azt mondatta ki, hogy Nyck rossz választás volt. És amint megpróbált gyorsabban menni, hibákat követett el.”

De Vries tavaly nehéz Formula-E-s szezont élt meg, a 18. helyen zárt a pilóták között – ez messze a legalacsonyabb helyezése a tisztán elektromos hajtású szériában.