Marko már járja az esőtáncot Verstappen kedvéért

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 03. 15.
Helmut Marko
Fotó: Mark Thompson/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202412080140 // Usage for editorial use only //

A Red Bull vezető tanácsadója, Helmut Marko pozitívan nyilatkozott az időmérő edzés után, és nagy reményeket fűz a vasárnapi futamhoz.

Max Verstappennek sikerült ugyanis meglepnie magát az Ausztrál Nagydíj kvalifikációján. A holland a harmadik helyen végzett, és csak a két McLaren van előtte.  A legendás tanácsadó örült, hogy csapata legalább a pálya második szakaszáig versenyben van a wokingiakkal, árulta el a német Skynak:

„Nagyon elégedettek vagyunk, és a 11-es kanyarig egyenrangúak voltunk Norrisszal, amíg a gumik nem babráltak ki velünk.”

A Red Bull a McLarenhez képest különösen az utolsó szektorban szenvedett, ahol a 11-es kanyar is van. Ezért így folytatta:

„Egész hétvégén volt ez a problémánk, de végül egyre jobb lett. De ezért nem volt elég még a jobb helyezéshez.”

Vasárnapra az osztrák mégis nagyon nagy reményeket fűz, hiszen az Ausztrál Nagydíjon jó eséllyel esni fog az eső. Ez Max Verstappennek nagyon jól jöhet, különösen a 2024-es Sao Pauló-i Nagydíjon aratott jelzésértékű győzelme után. A címvédő azt a futamot a tizenhetedik rajtkockából indulva nyerte meg. Marko, azt állította, hogy már most Verstappen holnapi győzelmére fogad ezért, és így zárt:

„Amennyiben holnap is esik az eső, akkor ez a rajtpozíció ideális.”