Norris Brazíliában is hallgathatta a füttykoncertet, Montoya már sejti, hogy miért

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 11. 14.
Lando Norris
Fotó: Andy Hone/LAT Images/McLaren

Juan Pablo Montoya szerint Lando Norris-t azért fütyülik ki a rajongók, mert szerintük ő a kedvezményezett a McLarennél a 2025-ös F1-es világbajnokságban.

A világbajnokság éllovasa Mexikóvárosban és Brazíliában elért győzelmei után a közönség jó része heves füttyögéssel fogadta. Bár a múlt hétvégén Brazíliában ezen gúnyolódás már kevésbé voltak észrevehető, Norris még mindig hallhatott némi füttyögést, amikor átvette a győzelmi trófeáját, miután három futammal a vége előtt 24 pontra növelte előnyét a csapattársa, Oscar Piastri előtt. A korábbi F1-es pilóta és hétszeres futamgyőztes Montoya úgy véli, hogy Norris fogadtatása azoknak a szurkolóknak köszönhető, akik feltételezik, hogy a McLaren előnyben részesíti őt a bajnokságban. A PokerStrategy-nek fejtette ki ezt:

„Sokan kifütyülik Lando Norrist, mert mindannyian azt feltételezik, hogy a McLaren előnyben részesíti őt a bajnokság megnyerése érdekében. Szerintem a McLaren megváltoztatta az autót, hogy erősebb legyen az időmérőkön, és Norris tud vele menni, Oscar Piastri viszont nem. A Forma-1 nem népszerűségi verseny, hanem az ellenfeleid megsemmisítéséről szól. Amennyiben a rajongók és a pilóták utálnak, az még jobb ok arra, hogy teljesítményeddel pusztítsd el őket. A gyűlöletet üzemanyagként is lehet felhasználni, így a győzelmek még édesebbek lesznek.”

Sergio Perez is megdorgálta a rajongókat hazai versenyén, amiért kifütyülték Norrist. A jövőre az új Cadillac csapattal az F1-be visszatérő mexikói a Reutersnek beszélt erről:

„Egyértelműen nem tartom szép dolognak, hogy kifütyülik azt, aki megnyerte a versenyt. Ugyanakkor jó látni a rajongók érzelmeit, így tudható, hogy mennyire szenvedélyesek. De szerintem tisztelettel kell viselkedni. Mindig tisztelnünk kell azt, aki megnyerte a futamot. De igen, ez van.”

A Racing Bulls is bocsánatot kért, miután egyik csapattagjuk úgy tűnt, hogy buzdítja a szurkolókat, hogy fütyüljék ki Norrist Brazíliában.