Norris továbbra sem dolgozta még fel, hogy ő a világbajnok

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 02. 04.
Lando Norris
Fotó: Sam Bagnall/Sutton Images/McLaren

Lando Norris elismerte, hogy még mindig nem tudta teljesen feldolgozni, hogy először lett Forma-1-es világbajnok, mivel csak pár hónap telt el a tavalyi abu dhabi döntő és a 2026-os előszezon kezdete között.

Norris, aki riválisát a Red Bullnál, Max Verstappent és a csapattársát, Oscar Piastrit megelőzve szerezte meg a 2025-ös bajnoki címet, a múlt heti barcelonai bejáratáson visszatért a pályára az 1-es rajtszámmal a kocsiján – és hatalmas mosollyal az arcán. Amikor itt megkérdezték, hogyan készül az új idényre, Norris így felelt:

„Mindent izgatottan várok! Valójában szeretnék még egy hónapot, hogy hátradőlhessek és élvezhessem az egészet, és befogadjam mindezt magamba. Néhány hétig csak próbáltam feldolgozni, mi is történt tavaly. Valósággá vált a gyerekkori álmom. Azt hiszem, még most is próbálom elfogadni, és felfogni, hogy ez megvalósult. Ugyanakkor visszatértem a munkába, és most meg kell próbálnunk újra végigcsinálni. Ez boldoggá tesz, és önbizalmat ad erre az évre. Ez egy teljesen más, hatalmas kihívás az összes szabályozással és az idei változásokkal együtt. Viszont, jól érzem magam, és boldog vagyok. Hatalmas dolgot értem el az életemben.”

Ami a 2026-os idényre való visszatérést és az F1 teljesen új szabályozási korszakát illeti, Norris elégedett volt a saját és a McLaren háromnapos programjával a barcelonai shakedownon, ahol az MCL40 jó néhány kört teljesített:

„Igazán könnyű beleesni az összehasonlításokba, mert mindannyian versenyképesek vagyunk, ezért mindig azt akarjuk látni, hogy jól teljesítünk. Úgy érezzük, hogy gyorsak lehetünk, de szerintem sokat megértettünk, mind az alacsonyabb, mind a magasabb üzemanyag-fogyasztású dolgok mellett, a gumikkal. Pontosan ezért jöttünk ide, hogy megértsük az autót, különösen a megbízhatóság szempontjából. Meg kell bizonyosodjunk arról, hogy minden érzékelő és a motor, a sebességváltó és minden más is úgy működik, ahogy kell. Megbizonyosodni arról, hogy minden úgy működik, ahogy elvártuk, mert a megbízhatóság az egyik legfontosabb dolog. Sok mindent ebből a pespektívából kell nézni, és sok az olyan dolog, amit a csapat a következő napokban és hetekben megvizsgál, és megpróbál javítani és jobbá tenni. Ami az én dolgom, hogy újra meg kell szoknom az autót. Itt-ott néhány apróságon kell változtatnom, de egyébként még mindig úgy érzem, hogy ez egy olyan versenyautó, amely mindig gyors és még mindig élvezetes.”

Norris és a többi F1-es pilóta – beleértve a Williams-t is, miután kihagyták a múlt hetet – jövő héten Bahreinben térnek vissza a pályára, amikor a Sakhirban megkezdődik a két hivatalos előszezon teszt első része.