Russell is megtippelte, hogy melyik csapat a legerősebb

Hegedűs Dávid2025. 03. 08.
George Russell
Fotó: Richard Pardon / Mercedes Benz AG

Már csak egy hét és Ausztráliában megkezdődik a 2025-ös Forma-1-es idény, és annak rendje szerint a résztvevők igyekeznek egyfajta erősorrendet felállítani.

Noha sosem szabad messzemenő következtetéseket levonni egy-egy teli tesztről, arra viszont elég, hogy nagy vonalakban tudjuk ki merre tart. Ennek alapján az biztosra vehető, hogy a címvédő McLaren erős csomaggal rendelkezik.

Több szakértő és F1-es szereplő is megnevezte már a briteket, mint a jelenlegi legerősebb csapat. Ehhez a körhöz csatlakozott a rivális csapat, a Mercedes elsőszámú versenyzője George Russell is.

„Nem hiszem, hogy bármelyikünknek is lenne olyan autója, amelyikkel potenciálisan képes lenne legyőzni a McLarent. Kétségkívül toronymagasan a legerősebbek, különösen a versenytempójuk lenyűgöző.” – jelentette ki a brit.