Verstappen ha egyszer kiszáll az F1-ből, ezt biztosan nem teszi majd

Max Verstappen kizárta, hogy visszatérjen a száguldó cirkuszba vezetői pozícióban, miután visszavonul a kategóriából versenyzőként.
A négyszeres világbajnok jelenleg 2028 végéig áll szerződésben a Red Bull-lal, és egyértelművé tette, hogy sportautókkal szeretne versenyezni, mielőtt a top formája elmúlik. Bár akár megtörténhet, hogy Verstappen újabb F1-es szerződést köt, rendkívül valószínű, hogy 30-as évei közepére már elhagyja a Forma-1-et. A holland jelét is adta ennek, és a 28 éves pilóta nem titkolta, hogy a World Endurance Championship versenysorozatban szeretne indulni. Amikor a Red Bull versenyzőjének karrierje véget ér, máris azt tervezi, hogy továbbra is támogatni fogja a szimulátor pilótákat, akik a való világba lépnek át.
Amikor a TAG Heuer On the Racetrack című műsorában megkérdezték, hogy van-e valami, ami a versenyzésen kívül is érdekli, Verstappen viccesen így felelt:
„A versenyzés. De nem a versengés – és nem feltétlenül a saját versenyzésem. Például az egyik célom, hogy szimulátoros versenyzőket segítsek a való világba átlépni. Ez már idén is megtörtént, és az illető igen jól teljesít. Szeretném, ha ez a projekt természetesen növekedne, mert ez határozottan valami, amit nagyon élvezek. És igen, a jövőben a Forma-1-en kívül lennék. Bár szeretek F1-es pilótaként versenyezni, nem hiszem, hogy valaha visszatérnék az F1-be vezetői pozícióban, fogalmazzunk így. Egy másik kategóriában, inkább az endurance versenyzésben keressenek. Igen, szerintem ez megvalósulhat, és lehetőségeket teremthet azoknak a fiataloknak, akiknek nincs pénzük vagy lehetőségük arra, hogy valódi versenyautóba üljenek, hogy megpróbálják megtenni ezt a lépést a szimulátorok világából is.”









