Verstappen világos figyelmeztetést küldött a Red Bullnak a monacói meglepetés után

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 06. 10.
Max Verstappen
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen óva intett attól, hogy a Red Bull biztató monacói időmérő edzésén elért eredményekből elhamarkodott következtetéseket vonjanak le, és hangsúlyozta, hogy a héten megrendezésre kerülő barcelonai futam sokkal pontosabb képet ad majd a csapat fejlődéséről.

A holland Monte Carlóban az első sorból rajtolhatott, miután a második helyen végzett Kimi Antonelli mögött. Csak hajszál híján maradt le az idei első pole pozíciójáról. Ez volt a Red Bull eddigi legerősebb időmérő eddigi teljesítménye. Meglepetésként érte, tekintve a csapat jól dokumentált küzdelmeit a Hercegségben gyakori huplikkal és szalagkorlátokkal.

Ugyan a Milton Keynes-i csapat új motorja – amelyet a Ford közreműködésével építettek – az FIA ADUO programjának részeként az F1-es mezőny etalonjának lett nyilvánítva, az RB22-es karosszéria az év elején problémákat okozott a Laurent Mekies vezette alakulatnak. A monacói pálya egyedi követelményei azonban úgy tűnik, elfedték az autó hiányosságait. Verstappen a RacingNews365-öt is magában foglaló holland médiának a kvalifikáció után beszélt erről:

„Itt mindig kifejezetten puha beállításokkal és futóművel kell vezetni az autót. Ebben a tekintetben jobb volt, de ez továbbra is határt jelent nekünk, ha gyorsabban akarunk menni.”

Annak ellenére, hogy a rajtsorrendet meghatározó edzésen végül nem sikerült megszereznie a pole pozíciót, Verstappen elismerte, hogy nem számított arra, hogy a Red Bull az élmezőnyben fog végezni:

„Ilyen tekintetben továbbra is kicsit meglepődtem, hogy végül a pole pozícióért küzdöttünk. Természetesen a harmadik szabadedzés után változtattunk pár dolgon, de nem volt oly nagy változás.”

Arra a kérdésre, hogy vajon a pálya állapotai kedveztek-e a Red Bullnak, a négyszeres F1-bajnok nem volt meggyőződve, sőt hozzátette:

„Normál esetben ez nem így lenne.”

Bár Monaco okot adott az optimizmusra, Verstappen igyekezett a eredményt megfelelően kezelni. A szűk utcai pálya nem hasonlít a naptárban szereplő többi helyszínre, és a 28 éves pilóta úgy véli, hogy a valódi kép a hétvégén, Barcelonában lesz látható:

„Ez pozitív előrelépés, de a héten egy teljesen más pálya jön, akkor megint egy másik világ lesz.”

Az RB22 az elmúlt futamokon javulást mutatott, különösen az alacsony sebességű kanyarok által dominált pályákon. Verstappen mégis úgy véli, hogy még túl korai lenne kijelenteni, hogy a Red Bull teljesen megoldotta a problémáit:

„Ez már a közelmúltban is így volt, de olyan pályákon is versenyeztünk, ahol inkább lassú kanyarok vannak.Várjuk ki, és meglátjuk. Amikor eljön a barcelonai verseny, az lesz az igazi próba, mert ott újra nagy sebességű kanyarok vannak. Nem szabad túl hamar ünnepelni.”

Az időmérő bizonyult Verstappen monacói hétvégéjének csúcspontjának, mivel autója egy hajtásegység-probléma miatt nem tudott rendesen elrajtolni. Miután a holland pilóta valahogy visszajutott a Red Bulljával a boxba, és az első körben kiesett, megismételte álláspontját a közelgő barcelonai hétvégével kapcsolatbana Sky Sports F1-nek:

„Teljesen más pálya jön, jó teszt lesz, hogy lássuk, valóban előreléptünk-e, vagy sem, mert ott minden a nagy sebességről és az aerodinamikai teljesítményről szól. Szóval érdekes hétvége vár ránk.”