Vettel visszatérne, és erről már tárgyalt is!

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 02. 15.
Lance Stroll, Esteban Ocon, Yuki Tsunoda, Pierre Gasly, Carlos Sainz, Stefano Domenicali, Sebastian Vettel, Nico Hülkenberg, Max Verstappen, Guanyu Zhou, George Russell
Fotó: Zak Mauger/Stake F1 Team

A 2022-es F1-es idény végén Sebastian Vettel szögre akasztotta a bukósisakját az F1-es karrierje végén. Most mégis arról szólnak a hírek, hogy a német visszatérne.

Vettel a legsikeresebb éveit a Red Bull pilótájaként töltötte, négy bajnoki címet nyert a Milton Keynes-i bázisú alakulattal. A 37 éves versenyző 2015-ben váltott a Ferrarihoz azon reményben, hogy hősét, Michael Schumachert utánozva bajnoki címet nyerhet vörösben is, de a célja nem sikerült. Utolsó két szezonját az Aston Martin alakulatnál töltötte, mielőtt a német úgy döntött, 15 év után befejezi a királykategóriában.

Az Aston Martinnál töltött évei sokkal kevésbé voltak sikeresek, mint a Red Bullnál vagy a Ferrarinál töltöttek, mivel az utolsó két idényében mindössze egy dobogós helyezést szerzett, igaz, a megszokottnál kevésbé versenyképes autóval. Azonban miután az elmúlt két évet a pálya szélén töltötte, az F1 Insider értesülései szerint Vettel érdeklődik az iránt, hogy újra felvehesse a sisakját. A jelentés szerint Vettel közölte, hogy továbbra is elég fittnek érzi magát az F1-hez, sőt, megpróbált egy Audi versenyülést is biztosítani magának 2024-re. A német gyártó ugyanis átvette a Sauber-csoportot, és 2026-ban saját motorral rendelkező gyári csapattá válnak.

Ugyanez a jelentésből kiderült, hogy a korábbi csapatfőnök, Andreas Seidl nem akarta szerződtetni Vettelt, ahogy a jelenlegi főnök, Mattia Binotto sem, akivel a Ferrarinál szorosan együtt dolgozott Vettel. Az Audi ehelyett inkább Vettel honfitársába, a Haastól átigazoló Nico Hülkenbergbe és az újonc Gabriel Bortolettóba fektetett, aki a Formula 2 regnáló bajnokaként vág neki a következő F1-es szezonnak.