Wolff üzent Russellnek a kanadai balszerencse után: Fel kell dolgozni, el kell felejteni

Toto Wolff azt tanácsolta George Russellnek: lépjen tovább, és felejtse el a Kanadai Nagydíjon elszenvedett kiesést.
Russell éppen csapattársa, Kimi Antonelli előtt vezette a futamot, amikor a W16-os a 30. körben hajtáslánchibával állt meg a montréali versenyen. A 28 éves brit kiesése lehetővé tette, hogy Antonelli magabiztosan szerezze meg zsinórban a negyedik győzelmét – az olasz így az öt megrendezett futam után már 43 pontos előnnyel vezeti a bajnokságot a brit előtt.
Wolff azonban határozottan kiállt amellett, hogy a hatalmas visszaesés ellenére még korai lenne leírni Russellt a bajnoki harcból, sőt a szezon előtt esélyesnek tartott brit pilótát az F1 mezőnyének legellenállóbb versenyzőjeként jellemezte.
„Az utóbbi futamokon sorra ellene fordultak a dolgok” – nyilatkozta Wolff. „Vasárnap biztosan komoly pontokat szedett volna össze. Vezette a futamot, és ha valakit ki kellene választanom ebből a paddockból az ellenállóképesség és az eltökéltség alapján, az George lenne.”
„Korábban is túl kellett tennie magát különböző nehézségeken, gondolok itt akár a gokartra, akár a junior sorozatokra. Most sem adja fel a harcot. Tényleg, még 17 futam van hátra. Rengeteg pont szerezhető. Másnap reggel felébredsz, feldolgozod, elfelejted. Az ember továbblép és után a legjobb tudása szerint teljesít. Pontosan ezt fogja ő is csinálni.”
Arra a kérdésre, hogy tervezi-e felkeresni Russellt a következő, monacói futam előtt, Wolff így válaszolt:
„Minden nap beszélek George-dzsal, szóval lesz bőven idő a beszélgetésre, mint mindig. Tudják, a legjobbak nem véletlenül kerülnek a Forma–1-be. Nem azért jutnak ide, mert éppen megnyertek néhány futamot, hanem mert megvan bennük a tartás. A junior sorozatokban vagy a gokartban nem nyersz bajnokságot, ha nincs meg ez az ellenállóképesség. Mindannyian átestek már súlyos visszaeséseken, ő is. Szóval most arról van szó, hogy ezt fel kell dolgozni, ki kell aludni. A versenyen annál többet nem tehetett volna, amit tett. Legalább ez pozitív gondolat lehet.”








