A háromszoros világbajnok Max Verstappen kedvese, a brazil Kelly Piquet már korábban is posztolt Instagram sztoriba a palesztin-izraeli konfliktus kapcsán. Jobban mondva megosztotta másik posztjait, gondolatait.
Az elmúlt napokban azonban megszaporodtak az ilyen megosztásai, mikor ezt írjuk, épp 11 ilyen témájú megosztás látható a 24 órán át elérhető posztjai közt, Instagram sztoriban.
Egyik oldal mellett és ellen sem állt ki egyértelműen, inkább arra próbálja helyezni a hangsúlyt, hogy ne általánosítsunk és ne komplett népeket ítéljünk meg agresszoraik által.
Ennek ellenére besokallt tőle a Meta (az Instagram, a Facebook, a Messenger, a Threads, a WhatsApp, stb. tulajdonosa). Kelly azt állítja, hogy shadowbanra került a profilja. A shadowban azt jelenti, hogy nem tiltják le az adott profilt, az elérhető és kereshető bárki számára, azonban a tartalmak elérését jelentősen visszaveti, azok organikusan nem igazán terjednek.
A legvalószínűbb az, hogy kellően sokan nem értettek egyet és jelentették a modell posztjait ahhoz, hogy a platform szankcionálja a profilját…
Korábban, az egyébként a politikatudomány és közgazdaságtan szakon is tanult, Kelly Piquet ezt írta:
„A Hamas által elkövetett háborús bűnök nem igazolják az Izrael által elkövetett háborús bűnöket. A nemzetközi közösségnek határozottan el kell ítélnie a Hamas és az Izraeli Védelmi Erők által a civilek ellen elkövetett minden támadást. Imádkozzunk minden ártatlan (izraeli és palesztin) életért, különösen a gyermekekért és csecsemőkért, akiket elvesztettünk ebben a tragikus és szükségtelen háborúban.”
Egy másik posztjában azt írta:
„Többféle igazságot is vallhatunk, és küzdhetünk az igazságért. Egyértelmű humanitárius válság bontakozik ki a szemünk előtt. Képesnek kell lennünk elismerni az izraeli és palesztin közösségek fájdalmát és veszteségeit is. A trauma, a fájdalom és a düh valós. Képesnek kell lennünk arra is, hogy kitartsunk a támogatás és a szövetségkötés sürgető szükségessége mellett a palesztin népek számára, akiket újabb kényszerű áttelepítésre kényszerítettek, megöltek a kijelölt menedékhelyeken, és megtagadták tőlük a humanitárius segélyhez való hozzáférést – nem jutnak vízhez, áramhoz vagy élelemhez -, megsértve ezzel a világos nemzetközi humanitárius törvényeket. Az elnyomás története valóságos, és most van szükség arra, hogy képesek legyünk igazságot követelni.”
Verstappen és a Forma-1-es közeg semmilyen formában nem nyilatkozott a palesztin–izraeli háborúról.
A bíróság hatályon kívül helyezi Piquet ítéletét Hamiltonnal kapcsolatos megjegyzései miatt