Jos Verstappen és navigátora, Jasper Vermeulen vasárnap komoly balesetet szenvedett a Vallóniai Ralin.
Az óriási ütközésről készült amatőr felvételek felkerültek a közösségi médiára, amelyekből kiderül, milyen szerencsésen megúszta azt a páros. A motorsport veszélyes, ami vasárnap kora reggel is egyértelmű volt. Jos Verstappen a nap első szakaszát a kocsit tetőre rakva fejezte be. Később ennyit mondott a korábbi Forma-1-es pilóta:
„Kavics volt az úton, és szerintem némileg túl gyorsan mentem be a kanyarba. A végén a kocsi kicsúszott. Aztán nekimentünk egy oszlopnak, ezután a kocsi megpördült, és fejjel lefelé landoltunk. A legfontosabb, hogy Jasper és én épségben kijutottunk az autóból. Nagy ütés volt, de ez is bizonyítja, hogy mennyire biztonságos autóink vannak. Örülök, hogy így megúsztuk.”
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Ezen a hétvégén Max apja egy másik navigátorral, Jasper Vermeulennel versenyzett. Az idősebb Verstappen szokásos navigátora a múlt héten eltörte a bokáját. Nem tudni, mikor és hol tud visszatérni Renaud Jamoul.
Mindenesetre először is rengeteg munkát kell elvégezni Verstappen Skodájának helyrehozásához. A fotókon már látható volt, hogy az autó súlyosan megsérült. Az Iamjoaopereira fiókra feltöltött videó azt mutatja, hogy az ütközés valóban elképesztő volt.






