Délután még úgy tűnt, sprintfutamról szó sem lehet, végül azonban sikerült elhárítani a problémát, így elrajtolhatott a MotoGP mezőnye. Sokáig Di Giannantonio állt az élen, ám végül megérkezett Márquez…
Szombat délután meglepetés pole született, hiszen Di Giannantonio a Q1-ből egészen a rajtrács élére jutott. Ezt követően hosszú órákig tartó dráma vette kezdetét: a célegyenesben a napokig tartó heves esőzések miatt megsüllyedt az aszfalt és egy lyuk is keletkezett rajta. A hibát csak úgy tudták kijavítani, hogy kivágtak egy darabot a pályából, feltöltötték az alatta lévő réteget, majd újraaszfaltozták. A sprint rajtja az először bejelentett időponthoz képest további egy órát csúszott, de végül a versenyzők felállhattak a rajtrácsra.
Di Giannantonio a rajt után megőrizte vezető helyét Marc Márquez és a felzárkózó Quartararo előtt. A yamahás azonban nem elégedett meg a harmadik pozícióval, és Márquezt is megelőzve feljött a második helyre. Bezzecchi eközben a negyedik helyre csúszott vissza, közvetlenül csapattársa, Jorge Martín elé.
Di Giannantonio erős tempót diktált az élen, Quartararo kissé leszakadt, mögötte pedig egy nagyobb boly alakult ki. Marc Márquez folyamatos nyomás alatt tartotta a franciát, és rövidesen vissza is előzte, Quartararo pedig hibázott, amit Bezzecchi is kihasznált, így ő is elé került. Röviddel ezután Martín is áthámozta magát Quartararón.
Bagnaia a rajt után nem tudott előrelépni, a negyedik körben már Acosta támadta a nyolcadik helyért.
A futam feléhez közeledve Bezzecchi hibázott a harmadik helyen, amit csapattársa azonnal kihasznált, és átvette tőle a pozíciót. Eközben az élen Di Giannantonio előnye rohamosan csökkenni kezdett Marc Márquez előtt.
Quartararo több körön keresztül maga mögött tudta tartani Ogurát, ám az utolsó szakaszhoz érve a japán sikeres előzést hajtott végre, amivel feljött az ötödik helyre. Eközben Acosta megelőzte Bagnaiát, aki azonban nem hagyta annyiban, visszatámadott, és visszaszerezte a pozíciót.
Az utolsó öt körhöz érve Marc Márquez már mindössze négy tizedmásodperces hátrányban üldözte Di Giannantoniót. A vezető duó teljesen leszakította magáról a mezőnyt, Martín közel három másodperces hátránnyal követte őket.
Di Giannantonio nem bírta a nyomást, két és fél körrel a leintés előtt egy apró hiba elég volt ahhoz, hogy Márquez átvegye a vezetést.
Az utolsó körben még megpróbálta visszaszerezni az első helyet, de nem járt sikerrel, így végül Márquezt intették le elsőként. A harmadik helyen Jorge Martín végzett.
A bukásokkal teli időmérő után a futam is eséssel ért véget több versenyzőnek: Mir, Zarco, majd Vinales is bukott.