Átesett a műtéten Ogura, akinek a szemei előtt már Aragónia lebeg

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 05. 29.
Ai Ogura
Fotó: Lukasz Swiderek / PSP / FIM

Ai Ogura sikeres műtéten esett át a Brit Nagydíjat követően, és már a folytatásra koncentrál.

A Brit Nagydíj második szabadedzésén bukott a Trackhouse motorosa, és a hétvége hátralévő részére már nem is állt rendelkezésre. Kiderült, hogy eltört a sípcsontja felső része a jobb lábán.

Trackhouse szerda este közleményben megerősítette, hogy a japán versenyzőt sikeresen megműtötték, és bízik benne, hogy a jövő heti Aragóniai Nagydíjra kellőképpen felépül:

„A műtét megtörtént. Azt hiszem, minden elég jól ment. Jól érzem magam a térdemmel. Már csak egy kis időre van szükségem, hogy újra százszázalékos állapotban legyek. Elég nehéz lesz, és majd meglátjuk, hogy Aragóniában sikerül-e. Megpróbálok mindent megtenni, hogy helyreálljon a lábam, hiszen az ilyen helyzetekben nem lehet túl sokat tenni. Csak azt teszem, amit tudok, és felkészülök a következő versenyre.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Trackhouse MotoGP (@trackhousemotogp) által megosztott bejegyzés

Jelen állás szerint a Trackhouse-nak nem kell pótolnia Ogurát Aragonban, azonban, ha versenyzésre alkalmatlannak nyilvánítják, és egy hosszabb kihagyásra kényszerül, az okozhat fejfájást. Az Aprilia tesztpilótája, Lorenzo Savadori jelenleg a sérült Jorge Martínt pótolja a nagycsapatnál, így nem állna rendelkezésre senki. Az amerikai csapatnál viszont bíznak abban, hogy mielőbb fel tud ülni a motorral Ogura.

Ogura az egyik legjobban teljesítő apriliás volt a szezonban, már a debütáló futamán, Thaiföldön az ötödik helyen ért célba. Jelenleg a tabellán negyvenhárom ponttal a tizenkettedik helyre csúszott vissza, és tizenhárom ponttal maradt le a bajnokság tizedik helyén vitézkedő szintén újonc Fermín Aldeguer mögött.