Bezzecchi elárulta a bizarr „lánykérés” okát

Börcsök Réka2025. 11. 17.
Marco Bezzecchi
Fotó: MotoGP Media

Marco Bezzecchi egészen furcsán ünnepelt a valencia I verseny megnyerése után. Most elárulta az okokat.

Marco Bezzecchi a valenciai főfutamon aratott győzelmével megnyerte a Massimo Rivolával kötött fogadását, és hazaviheti a 2025-ös RS-GP-jét. A szombati sprint után csalódott volt, mert pole-ból sem tudott a dobogóért harcolni a rajt utáni technikai gondja miatt. Vasárnap azonban a rajttól célig vezetve, Raul Fernández nyomását is elbírva megszerezte idei harmadik nagydíjgyőzelmét.

A levezető körön „megkérte” a motorja kezét – ahogy ő mondta: „Most nagyon trendi házasodni, én pedig még trendibb akartam lenni… Imádom a motoromat.”

Azt is elárulta, hogy egy fogadás volt közte és Massimo Rivola között. „Azt mondtam Massimónak, ha nyerek három futamot, a motor hazajön velem. És megnyertem. Úgyhogy meg kellett kérdeznem tőle, akar-e hozzám jönni – szerencsére igent mondott.” – magyarázta a furcsa jelenetet.

A motor helye is megvan: „A nappalimban fogom tartani. Hatalmas üres teret hagytam neki egész évben, ez az első, amit látok, amikor hazaérek.”

A sprinthétvége hullámzását is őszintén összefoglalta: „A sprint egy pofon volt az arcomba, mert nem tudtam a dobogóért küzdeni. Ez feldühített és motivált mára.”