Elég bizarr: mit keres egy faláb a dobogón? Bezzecchi elárulta az okot

Börcsök Réka2025. 09. 14.
Marco Bezzecchi
Fotó. Lukasz Swiderek / Photo PSP / FIM Pictures

Marco Bezzecchi elárulta, miért ünnepelte sikereit egy falábbal a szombati a MotoGP San Marinó-i Nagydíján.

Az Aprilia gyári versenyzője a levezető körön kapta elő a különös kelléket. Egy fából készült műlábat, amelyre még egy motoros csizma is fel volt húzva. Míg a versenyzők általában nemzeti zászlót vagy csapatszíneket lengetnek, Bezzecchi szokatlan választása sok rajongót kíváncsivá tett.

A futam után a magyarázat is megérkezett: „Ez a faláb az ’Tre uomini e una gamba’ című olasz filmből van, ami annyit jelent: három férfi és egy láb. Gyerekkorom egyik kedvenc vígjátéka, amiben ezt a lábat hurcolják végig Olaszországon egy esküvő miatt. Szuper vicces, és számomra nagyon fontos emlék” – mondta Bezzecchi.

A versenyző hozzátette, hogy a filmet jegyző művész, Garbett készítette a misanói sisakját is: „Ha már sisakot tervezett nekem, úgy voltam vele, legyen a faláb is része az ünneplésnek.”

Bezzecchi a pole-ból indulva sokáig vezette a sprintfutamot, de két apró hiba után Marc Márquez átvette tőle a vezetést a hatodik körben. A spanyol azonban néhány kanyarral később bukott, így az olasz hazai közönsége előtt visszaszerezte az első helyet.

Vasárnap a főfutamon is főszereplő volt: Bezzecchi megszorongatta a bajnoki éllovast, végül a második helyen intették le. A faláb természetesen ekkor is előkerült, mintegy új védjegyévé téve az ünneplést.