Bezzecchi a rajtnál átvette a vezetést, és határozottan őrizte meg első helyét a verseny végéig. Martín lenyűgöző teljesítményének köszönhetően a 2024-es idény utolsó futama után először léphetett fel a nagydíj dobogójára.
A szombati nap korántsem alakult egyszerűen a MotoGP mezőnye számára: az aszfalton keletkezett lyuk miatt közel másfél órát csúszott a program. Di Giannantonio meglepetés pole pozíciót szerzett a Q1-ből, majd a hosszas javítás után elrajtolhatott a sprintfutam, amelyen sokáig vezetett, ám Marc Márquez a hajrában utolérte, átvette az első helyet és meg is nyerte a versenyt, míg a harmadik helyen Jorge Martín végzett.
A vasárnapi futam sem kezdődött rendhagyó döntés nélkül: a gumikopás az előzetesen kalkuláltakkal szemben sokkal gyorsabban bekövetkezik, így a távot 31 körről 23 körre csökkentették.
Bezzecchi remekül kapta el a rajtot, és már az első métereken az élre állt Di Giannantonio és Marc Márquez előtt. A címvédő mögé a hosszú idő után szombaton ismét dobogóra álló Jorge Martín zárkózott fel. A második körben Di Giannantonio hibázott, amit Márquez kihasznált, így feljött a második helyre.
Jack Millernek a 200. királykategóriás futama sem hozott szerencsét, már a verseny elején bukott. Martínnak a futam elején nem sikerült előrébb verekednie magát, sőt Acostával is meggyűlt a baja, a fiatal spanyol megelőzte riválisát. Martínnak később sikerült visszaszereznie a pozíciót.
A harmadik körre Bezzecchi előnye már hét tized körül alakult Márquez előtt, miközben csapattársa, Bagnaia csak a tizenkettedik helyen haladt.
A hatodik körben Marc Márquez két pozíciót is veszített, amikor Di Giannantonio és Martín is megelőzte, utóbbi pedig a VR46-os versenyzőn is áthámozta magát. Martín ezt követően ellépett az üldözőktől, és megindult a közel két másodperces előnyben lévő Bezzecchi után.
Jorge Martín erős tempót diktált a második helyen, amire Bezzecchi is reagálni tudott, így a futam felénél nagyjából 1,8 másodperc volt a különbség a csapattársak között. Martínnak sikerült ellépnie az őt üldöző Di Giannantonio–Márquez páros elől. Eközben Acosta és Álex Márquez az ötödik helyért vívtak csatát, mögöttük pedig Ogura kivárt, hogy a megfelelő pillanatban lecsaphasson. Álex Márqueznek sikerült előre törnie, majd Ogura is megelőzte a KTM-pilótát.
A futam utolsó harmadára fordulva Bezzecchi már két másodperc feletti előnnyel vezetett Martín előtt. A spanyol pedig közel másfél másodperccel előzte Di Giannantoniót és Márquezt. A VR46-os versenyző azonban nem lehetett nyugodt. A szombati sprint után ezúttal is Marc Márquez helyezte nyomás alá, most a harmadik helyért. Az olasznak nem volt egyszerű a helyzete, a motor nagyon instabil volt alatta, határon motorozott, így hamarosan el is jött az előzés pillanata.
Di Giannantonio azonban később vissza tudott támadni és visszaszerezte a pozíciót riválisától, így újra kezdődhetett a csata kettejük között.
Az utolsó körre fordulva Martín tempója látványosan visszaesett, Di Giannantonio egy másodpercen belülre zárkózott fel, de előzésre már nem került sor. Marc Márquez sem tudta visszavenni a dobgós helyet. Bezzecchi győzelmével elit társaságba került, hiszen sorozatban negyedik futamgyőzelmét aratta, megismételve Rossi, Lorenzo és Márquez korábbi teljesítményét.