Hosszú hetekre kidőlt Zarco, kihagyja a Balaton Parkot

Újabb információk érkeztek a Katalán Nagydíjon súlyos sérülést szenvedő Johann Zarcóról.
A Katalán Nagydíj főfutamán két hatalmas balesetet láthatott a publikum. Először Álex Márquez bukott, aztán Johann Zarco. Előbbiről a tegnapi nap folyamán friss hírek érkeztek, elhagyhatta a kórházat, ahol az eltört jobb kulcscsontját megműtötték. Zarco szintén kórházban töltötte a vasárnapját, majd hétfőn Franciaországba utazott, hogy megkezdje a gyógyulást.
A kétszeres futamgyőztes sérülést szenvedett az elülső és hátsó keresztszalagján, valamint a belső oldalsó meniszkuszán. Emellett kisebb törés keletkezett a szárkapocscsontjában a boka területénél. Kedden pedig csapata újabb közleményt adott ki. Zarcót a mai nap folyamán hazájában megvizsgálták, ahol kiderült, további hetekre lesz szüksége, mire kés alá feküdhet, emiatt pedig a szezonja nagyrésze ugrott, többek között a Magyar Nagydíj is, emellett nem vehet részt a Suzukai 8 óráson, aminek az előző két kiírását megnyerte.
„Május 19-én, kedden Johann Zarco felkereste Bertrand Sonnery-Cottet doktort Lyonban, a világszerte elismert ortopéd sebész szakorvost, aki a térdszalag-sérülések és a sportbalesetek kezelésére specializálódott, hogy alaposabban felmérjék fizikai állapotát. A vizsgálat után úgy becslik, hogy néhány hetet várnia kell, mielőtt megműtenék az ínszalag-sérülését, hogy a kezdeti trauma és a térdének egyéb sérülései a beavatkozás előtt gyógyulhassanak. A műtétet követően részletes rehabilitációs tervet állítanak össze, amelynek segítségével az orvosi csapat fel tudja mérni a visszatérés lehetséges időpontját. A Castrol Honda LCR csapatának minden tagja szoros kapcsolatban áll Zarcóval, és a dátum közeledtével továbbra is tájékoztatást fog nyújtani a fejleményekről.” – írta a csapat.









